Recenze domácího WallBoxu eNext T

Před nedávnem jsem od společnosti Elexim obdrželi na roční testování domácí WallBox eNext T. Po celý rok jsme ho neustále testovali společně s naším Modelem S a Modelem 3. Oba vozy si s WallBoxem dobře rozuměli a za celý rok jsme nezaznamenali jakýkoliv problém.


Jelikož vlastníme Model S a od jara i Model 3, tak jsme se pro Vás rozhodli pravidelně testovat především domácí WallBoxy od nejrůznějších výrobců. Nyní se nám do rukou dostal WallBox od výrobce Elexim. Konkrétně nám zapůjčil WallBox eNext T.

Vzhledová stránka WallBoxu

WallBox eNext T je po vzhledové stránce určitě povedený kousek. Nejedná se pouze o hranatou krabici, kterou vyrábí někteří výrobci. eNext T se vyrábí v černo bílém provedení a v garáži působí opravdu nádherně. WallBox si navíc můžete přidělat na zeď, ale můžete si k němu doobjednat i stojan, aby jste nemuseli vrtat do zdi. My jsme si zvolili stojan, jelikož se nám nechtělo zbytečně vrtat do zdi. Úspěšné nabíjení můžete vidět přímo na WallBoxu díky led indikátoru na přední části, kde můžete vidět i neúspěšné nabíjení.

Nabíjení elektromobilu

Samotný WallBox eNext T disponuje jedním výstupem typu 2 Mennekes. Ten typ výstupu můžete najít u většiny dobíjecích stanic po celém světě. Pro připojení vozu k WallBoxu potřebujete vlastní kabel, který již Tesla dodává k novým vozům. Elexim nabízí i možnost doobjednání kabelu, který je přímo zabudovaný ve WallBoxu. Maximální výstup WallBoxu eNext T je 22 kW. Nabíjení elektromobilu pomocí tohoto WallBoxu je velmi pohodlné, jelikož nemusíte neustále řešit vytahování přenosné dobíjecí stanice z vašeho vozu. Navíc s WallBoxem již nezapomenete na položenou přenosnou dobíjecí stanici vedle vozu, kterou jste měli mít v kufru a zrovna jí potřebujte několik desítek kilometrů od domova.

Komunikace s WallBoxem

WallBox eNext není jenom elegantní, ale také velmi chytrý. Můžete si ho propojit s vaším mobilním telefonem přes aplikaci. V aplikaci můžete na váš WallBox nastavit heslo, což se hodí například pokud WallBox využíváte ve firmě či u hotelu. Dále si zde můžete nastavit od kdy do kdy se má vůz nabíjet, což se může hodit především, pokud k nabíjení využíváte energii ze solárních panelů či noční proud.  Samozřejmě zde můžete sledovat křivku nabíjení či spotřebu energie.

Shrnutí

Za nás je WallBox eNext T od společnosti Elexim určitě povedený kousek. Na WallBox si navíc můžete dát vlastní logo či si nechat k WallBoxu na pevno připevnit kabel. Elexim k WallBoxu eNext nabízí řadu příslušenství. Navíc má velmi ochotný tým odborníků, kteří Vám vše ohledně WallBoxu vysvětlí a popřípadě Vás s ním i naučí. V nabídce má takových to WallBoxů několik, takže si vybere opravdu každý.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *