První ventilátory z dílny Tesla jsou již v provozu v New Yorských nemocnicích!

Elon Musk sdílí první obrázek ventilační jednotky Medtronic z Tesly, která se používá v nemocničním zařízení v New Yorku, oblasti, která se stala uznávaným americkým epicentrem nové nemoci COVID-19. Muskovo oznámení přichází teprve týden poté, co generální ředitel společnosti Medtronic, Omar Ishrak, potvrdil, že Tesla byla mezi partnery, kteří byli nejaktivnějšími výrobci.


„Obvoláváme další partnery, kteří se přihlásili. Tesla je ta, o které si myslím, že ji lidé nejvíce zaznamenali. řekl Ishrak.

Elon Musk šel na Twitter v pátek večer diskutovat o nejnovější nabídce, darovat tisíce ventilátorů proti probíhajícímu viru COVID-19.

„První jednotky Medtronic z Tesly se instalují v oblasti metra NY. Jsou tam pro nejhorší situace, “tweetl Musk.

Ventilátory jsou životně důležitou součástí lékařského vybavení, pokud jde o léčbu pacientů infikovaných COVID-19. Ve Spojených státech však došlo k obrovskému nedostatku strojů, zejména v oblastech s vysokou populací, jako je Los Angeles a New York. Medtronic zdvojnásobil svůj výrobu ventilátorů, ale stále existuje spousta pacientů, kteří nemají možnost se léčit, protože počet případů Coronaviru se každým dnem zvyšuje.

Musk vynaložil velké úsilí, aby poskytl ventilátory do potřebných oblastí. 23. března daroval více než 1200 ventilátorů městu Los Angeles. Tyto stroje byly zakoupeny jménem Muska z Číny, země, která měla nadměrné množství ventilátorů. Byli darováni bezplatně a Musk dal najevo, že za ně nepřijme žádnou náhradu, prostě chtěl pomoci nemocnicím v oblasti jeho bydliště bojovat proti zákeřnému Coronaviru. O několik dní později byly do nemocnic v New Yorku odeslány další ventilátory.
Musk také uvedl, že by byl ochoten bezplatně dodávat ventilátory na celém světě, pokud by nemocnice našla okamžité použití pro stroje.

„Máme další ventilátory schválené FDA. Budou dodávány do nemocnic po celém světě v oblasti dodávek Tesla. Náklady na zařízení a dopravu jsou zdarma. Jediným požadavkem je, aby ventilační otvory byly okamžitě připojeny na pacienty, ne skladované ve skladu. Prosím, dejte mi vědět nebo napište @Tesla, “Musk 31. března tweetoval.

Instalace nových zařízení schopných péče pomůže při řešení případů COVID-19, které jsou závažnější. To nejen mohlo zachránit četné životy, ale také to mohlo vést k začátku konce pandemie Coronavirus, jak ji známe.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *