První Supercharger V3 v Číně už funguje

První Supercharger V3, který se nachází v Šanghaji a je již oficiálně otevřen.


Nový Supercharger V3 by měl nabíjet výkonem až 250 kW, který je schopen do Modelu 3 dobít až 1000 mil za hodinu. Tento Supercharger V3 byl pro Teslu významný krok, protože automobilka očekává v nejbližší době hromadné dodávky Modelu 3.

Stanice Supercharger s novou výkonovou elektronikou V3 jsou navrženy tak, aby umožnily jakémukoli majiteli nabíjet při plném výkonu, který může zvládnout jeho baterie – žádné další rozdělení energie s vozidlem ve stojanu vedle vás. S těmito významnými technickými vylepšeními očekáváme, že typická doba nabíjení u V3 Supercharger klesne na přibližně 15 minut, napsala Tesla na svém blogu.

Tesla na celém světě provozuje kolem 15 000 Superchargeru. Z nichž se denně nabije okolo 64 000 aut, kteří spotřebují 2,25 GWh energie.  První Supercharger byl otevřen ve Fremontu, kde má Tesla i svoji továrnu. Supercharger ve Fremontu má 1 MW elektrickou skříň a je schopný nabíjet tempem až 250 kW. Supercharger V 3 je schopný do Modelu 3 ve verzi Long Range “naládovat” až 75 mil za 5 minut.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *