První Modely Y jsou již v Evropě

První Modely Y od americké automobilky Tesla jsou již v Evropě. První kusy byly spatřeny v belgickém přístavu. Nejspíše se jedná o první prototypy pro evropské pobočky Tesly. Pravděpodobně se jedná o vozy vyrobené v továrně Fremont, jelikož připluly ze strany USA.


Již v červenci letošního roku plánuje Tesla spustit provoz Giga Berlín. Právě zde bude vyrábět Model Y, který bude vybaven i novým bateriovými články 4680. Nyní se Tesla rozhodla do Evropy zničehonic přepravit několik Modelů Y, které pravděpodobně připluly z USA.

Nové Modely Y byly spatřeny v belgickém přístavu Zeebrugge. Jedná se o vozy s černým a červeným lakem. Nejspíše se jedná o vozy určené pro pobočky Tesly v Evropě. Tyto vozy jsou určené především pro nadšence a nedočkavé majitele. Navíc automobilka před nedávnem aktualizovala dodací termín Modelu Y.

Vypadá to že by výroba Modelů Y v Giga Berlín mohla začít o pár týdnů dříve. Tesla totiž je již ve finální fázi. Je možné, že Giga Berlín začne Modely Y vyrábět již na konci května. Samozřejmě je zde možnost, že Tesla Modely Y prvním majitelům doveze z továrny Fremont nebo ze své Giga Šanghaj, kde Modely Y také vyrábí. Ovšem vozy vyrobené v Giga Berlín by měly mít kvalitnější lak a budou vybaveny bateriovými články 4680.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *