První Model 3, který byl vyroben v Gigafactory 3

Na internetu se objevily fotky prvního Modelu 3, který byl vyroben v nové Gigafactory 3 v Šanghaji.


U čínského Modelu 3 můžeme najít pár odlišností oproti americkému sourozenci. Na rozdíl od americké verze bude mít čínská verze na víku kufru napsáno čínskými znaky Tesla, ale na pravé straně bude napsáno Model 3 v angličtině. Tesla předvedla na ukázku dva Modely 3 vyrobené v čínské gigafactory 3. Oba dva Modely 3 byly nalakovány do modré barvy a byly vybaveny 18palcovými koly Aero. Čínské Modely 3 jsou osazeny dvěma nabíjecími konektory, aby majitelé při různé nabíjecí struktuře nemuseli hledat redukce v předním kufru.

Tesla podle svých reklamních sdělení dala najevo, že Model 3, který byl vyrobený v Gigafactory 3, bude brzy dostupný pro čínský trh. Díky těmto sdělením Tesly se objevily spekulace o akci, která se má uskutečnit 11.listopadu právě pouze pro čínský Model 3. Tento den připadá i na Den země jednotlivců. Je to náhoda?

Předsedkyně Tesly Robyn Denholm uvedla, že Gigafactory 3 v Šanghaji čeká na schválení, aby mohla začít vyrábět Model 3 pro čínský trh. Jakmile budou získána patřičná schválení, může začít Tesla s výrobou svých elektrických vozů pro čínský trh. Elon Musk již dříve odhadoval, že výroba Modelu 3 v Gigafactory 3 by mohla začít rychlostí 1 000 vozidel týdně, i když nedávné informace naznačují, že společnost se snaží dosáhnout ambicióznějšího počtu 3 000 vozidel týdně.

Shrnutí

Pozice Gigafactory 3 v Číně je pro Teslu na velice startegickém místě. Dřívě byly vozy Tesla pro čínský trh drahé, zejména kvůli dopravě z Ameriky. Tesly by totiž v momentální době měly začít konkurovat místním automobilkám, která vyrabějí elektrické vozy. Model 3 by mohl být v Číně nejúspěšnější elektrické vozidlo v historii, právě kvůli své ceně a parametrům, díky kterým si již nyní získal mnoho nových zákazníků.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *