Projekt Palladium setýká Modelu S a X

Zahraničí kolegové z webu Electrek.co nám ukázali, co se skrývá pod tajným projektem Tesly pod názvem Palladium. Nejspíše by se mělo jednat o výrazné vylepšení stávajících Modelů S a X.


Nový projekt má za cíl jediné, spustit výrobní linky v továrně Fremont a Giga Nevada, které by vyráběly vylepšené verze Modelu S a X. Celé vylepšení Modelu  S a X by mělo spočívat v nových baterií a pohonné jednotce, dokonce by mohly mít i tři elektromotory.

Právě projekt Palladium je jeden z projektů, který výrazně ovlivní konkurenci a přiblíží konec vozů na spalovací pohon. Díky projektu Palladium by měl Model S a Model X dosáhnout většího dojezdu a zrychlení. Dojezd se nyní Tesla snaží vylepšovat drobnými aktualizacemi, které vylepší funkčnost pohonné jednotky či zlepší doplňkové funkce, které jsou po nové aktualizaci úspornější.

Dle dalších zahraničních zdrojů by se Model  S a Model X dočkat i jiné karosérie, takže by nové vylepšení bylo vidět i na pohled. Nová verze Modelu S a Modelu X by měla být označena Plaid. Tato varianta Modelu S byla již testována na okruhu Nürburgring. Dle fotografií, které nafotili fanoušci Tesly na okruhu Nürburgring je možno rozeznat, že tvar karosérie testovaného Modelu S je jiný než jaký známe u stávajícího Modelu S.

Tesla by mohla novou verzi Modelu S a Modelu X představit na své akci Battery Day, která se má uskutečnit 15. září letošního roku v továrně Fremont. Je možné, že na představení nové verze Modelu S a Modelu X udělá Tesla samostatnou akci, jelikož by nová baterie a pohonná jednotka mohla přinést výrazně větší dojezd oproti stávajícímu dojezdu elektromobilů Tesla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *