Prodejní smlouva Tesla Gigafactory 4 je schválena Státním výborem

Projekt Tesla Gigafactory 4 byl oficiálně schválen Braniborským státním výborem v Německu.


Braniborský finanční výbor dospěl k dohodě během pouhých dvou hodin o schválení kupní smlouvy mezi společností Tesla a předchozími vlastníky půdy za 40,91 milionu EUR. Majetek o rozloze 300 hektarů byl prodán Tesle za něco přes 13,50 EUR za metr čtvereční.

Podle společnosti Tagesspiegel se cena půdy může stále změnit, protože někteří členové finančního výboru požadovali, aby byly pozemky vyhodnoceny nezávislým znalcem. Očekává se, že tito odborníci dorazí na místo GF4 koncem ledna. Pokud dojde k významným odchylkám mezi původní cenou pozemku a oceněnou hodnotou odborníků, bude odpovídajícím způsobem upravena cena. Tesla se ještě musí rozhodnout, zda tedy pozemek koupí či nikoli, vše by měla oznámit do poloviny ledna.

Očekává se, že Gigafactory 4 vyrobí ročně půl milionu vozidel. Společnost nedávno zahájila přípravu na vyčištění 159 hektarů půdy od stromů pro fázi 1. Tento proces musí být dokončen do 27. února. Tesla rovněž vyjádřila úmysl vysadit trojnásobek stromů, které vykácí. Také se zkoumaly pozemky kvůli možnosti, že se na nich nalézá munice a zbraně z druhé světové války.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *