Prodej vozů Tesla v Německu roste

Automobilka Tesla je doslova jedinou automobilkou , která v letošním roce roste na Německém trhu.


Německo je známé svým automobilovým průmyslem, který v této zemi je na vysoké úrovni. Sídlí zde mají světoznámé automobilky BMW, Mercedes a další. Občané této země proto rádi kupují vozy od těchto domácích automobilek, což Tesla není, přestože zde staví svojí Gigafactory.

Pro americkou automobilku byl začátek na tomto trhu velmi těžký. Zprvu čelila výzvám regulačních orgánů, jako například žalování za údajně falešnou reklamu na Autopilotu a boj o přístup k dotacím na elektromobily.

Poslední dobou, ale Tesla obrací „kartu“ a rozhodla se zde vystavit svojí Gigafactory, což je obrovská továrna, kde Tesla vyrábí své vozy pro daný trh. V Giga Berlín by měla Tesla umístit i osm svých obřích lisů, které jsou zároveň největší lisy na světě. Kromě toho zde Tesla chystá velmi moderní lakovnu, o které generální ředitel Elon Musk informoval na svém Twitteru.

Giga Berlín je zatím ve fázi výstavby. Výstavba této obří továrny zlepšila Tesle pověst v zemi. A nyní její prodeje v zemi rostou, protože němečtí občané zjistili, že automobilka vyrábí kvalitní vozy s ještě lepšími specifikacemi.

Zdroj: Electrek.co

Tesla zaznamenala v Německu rekordní čtvrtletí s 6 114 dodávkami, což v letošním roce přineslo celkem 11 217 vozidel. Po září loňského roku měla Tesla v Německu něco přes 9 000 dodávek, což vedlo k meziročnímu nárůstu o 24%.

Je dobré říci, že prodej vozů Tesla byl v zemi ovlivněn pandemií. Tesla musela odstavit svojí továrnu Fremont a navíc lodní doprava také kolabovala. Z toho vyplývá, že Tesla neměla dostatek vozů pro německý trh.

Uvidíme, jak to bude s prodejem vozů Tesla vypadat při normální situaci a po dostavení Giga Berlín.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *