Proč Tesla začala se stavbou Superchargerů V3, tak pomalu?

Generální ředitel Elon Musk řekl, že Tesla začala s výstavbou Superchargerů V3 pomaleji, jelikož neměla vyrobený dostatečný počet Superchargerů V3.


Musk k řekl, že Superchargery od Tesly pokrývají 95% až 100= populace na všech trzích. Cílem automobilka Tesla bylo mít do roku 2018 přibližně 18 000 Superchargerů na celém světě. Koncem roku 2018, ale přišla zpráva, že se bohužel výstavba 18 000 Superchargerů nepovedla, ale i přesto jich Tesla vybudovala 12 000 a nyní jich má 16 585.

Fanoušci doufali, že Tesla zpomalila výstavbu Superchargerů V2, kvůli tomu, že již brzy přijde nová generace. Když Tesla představila novou verzi Superchargerů V3, tak začala s první výstavbou. Nová generace Superchargerů může nabíjet výkonem až 250 kW.

Ale i přes vydání nové generace Superchargerů stavěla Tesla stále Superchargery V2. Nyní přichází odpověď jaký k tomu měla Tesla důvod. Podle Elona Muska neměla Tesla ještě zkoordinovanou výrobu Superchargerů V3, takže je vyráběla v malém množství.

Začátkem roku 2020 aktualizovala Tesla svojí mapu Superchargerů, kterém přijdou v následujícím roce. Podle stránky Supercharge.info má Tesla ve výstavbě 96 Superchargerů a dalších 120 čeká na povolení k výstavbě. Tesla v průměru staví 8,8 stojanů na jedné stanici.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *