Proč Tesla neřekla více informací k Modelu S Plaid?

Tesla Model S Plaid je v současné době nejrychlejší vozidlo od známe americké automobilky Tesla.


Tesla v rámci své akce Tesla Battery Day odhalila zcela nový Model S Plaid. Automobilka ihned po odhalení spustila možnost objednání přes svůj online konfigurátor, aniž by Musk řekl více informací k tomuto novému vozu. Musk totiž dříve uvedl, že nový Modle S Plaid bude mít zcela jinou třetí řadu sedaček, které bude uzpůsobené i pro dospělé.

Původně měl Model S Plaid být na trh uveden v létě letošního roku, ale automobilka se nakonec rozhodla uvedení na trhu odsunout až ke konci letošního roku.

Automobilka pro to měla svůj důvod. Při akci Tesla Battery Day ukázala krátké video, ve kterém Model S Plaid vytvořil nový rekord na dráze Laguna Seca a překonal tím i elektromobil Air od automobilky Lucid Motors, které se snaží Tesle konkurovat.

V krátkém videu jste si mohli všimnout, že Model S Plaid má jinou karoserii než stávají Model S. Tesla, ale tuto změnu zatím neukázala ve svém online konfigurátoru. Nyní, ale přichází otázky, proč Tesla tuto změnu nezveřejnila i ve svém online konfigurátoru.

Tesla ve svém online konfigurátoru nezveřejnila ani změnu třetí řady sedadel, která dle slov Musk by nyní měla být pohodlná i pro dospělé. Třetí řadu u Modelu S v dřívějších letech byla uzpůsobená pouze pro děti, nikoliv dospělé. Za uzpůsobení třetí řady sedadel pouze pro děti schytala Tesla kritiku od některých majitelů. Tesla se to nyní rozhodla napravit, jak již sám generální ředitel Elon Musk informovala.


Parametry Modelu S Plaid, které Tesla zveřejnila ve svém online konfigurátoru:

Zrychlení z 0 na 100 km/h: <2.0s

Zrychlení na čtvrt míle: <9.0s

1,100+ koňských sil pod kapotou

Tri Motor All-Wheel Drive


 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *