Powerpacky od Tesly najdeme i v Nigérii

Baterie Tesla Powerpack byly nasazeny v nigérijské Abuji, aby pomohly zajistit udržitelnou energii pro vládní budovy hlavního města. Projekt, který zahrnuje solární systém 2,1 MW spárovaný s průmyslovými bateriemi Tesla, je zaměřen na snížení závislosti kapitálu na záložních generátorech na plyn a naftu.


Využívání fosilních paliv v Nigérii bylo zdůrazněno ve studii zveřejněné Mezinárodní finanční korporací v roce 2019. V této studii skupina Světové banky poznamenala, že Nigérie je domovem velkého trhu záložních generátorů.

Podle odhadů Nigérijského kongresu práce se každý rok vynakládá až 17 miliard dolarů na průmyslové dieselové a plynové generátory. Tyto stroje se používají v institucionálních, komerčních a velkých domovech. Ale to není vše. Nigérie je také známá širokým používáním malých benzínových generátorů. Stroje, jako jsou dvoudobé generátory, které spalují směs benzínu a mazacího oleje, jsou v zemi populární, a to navzdory snahám vlády proti nim kvůli obavám ze znečištění.

Systém Powerpack v nigerijském hlavním městě může být jen malým krokem k udržitelnosti, ale na těchto krocích záleží při zahájení přechodu na obnovitelnou energii. Vzhledem k tomu, že Nigérie je trhem pro záložní generátory, mohly by si domov v západoafrické zemi najít i bytové bateriové jednotky, jako je Tesla Powerwall a baterie uložiště Megapack.

Uvidíme zda se něčeho podobného dočkáme třeba i v České republice nebo jinde v EU. Za nás je to dobrý projekt a držíme palce podobným projektům.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.