Povolí Tesla nabíjení na Superchargerech ostatním automobilkám za miliardy?

Automobilka Tesla nyní znovu začala uvažovat o tom, že by svojí nabíjecí síť Superchargerů otevřela i pro jiné automobilky. Majitelé vozů Tesla se, ale bojí, že Superchargery budou věčně obsazené a svá vozidla jednoduše nenabijí. Tesla by si tímto krokem mohla přijít na dost peněž.


O tom, že by Tesla své nabíjecí stanice mohla zpřístupnit i jiným automobilkám přemýšlela již před lety, ale nakonec z toho sešlo. Nyní to vypadá, že Tesla v daných oblastech plánuje zpřístupnit své nabíjecí stanice i jiným automobilkám. Zpřístupněním v Německu by si Tesla získala výší postavení u ministra dopravy, který řekl, že pokud Tesla nabíjecí stanice zpřístupní i jiným automobilkám urychlí proces konečného schválení v případě Giga Berlín.

Naši kolegové ze zahraničního webu připravili analýzu zisku, pokud by Tesla své nabíjecí stanice zpřístupnila ostatním automobilkám. Dle informací z analýzy by Tesla mohla otevřením nabíjecích stanic i pro jiné automobilky ročně vydělat až 25 miliard dolarů. Naši kolegové v analýze poznamenali, že americká automobilka Tesla má největší nabíjecí síť na světě, pokud budeme počítat i Tesla nabíjecí stanice u hotelů či lukrativních míst.

Aby Tesla mohla ročně vydělávat 25 miliard dolarů, tak musí současný počet Superchargerů zvýšit z 25 tisíc stojanů na 500 tisíc. Tento masivní nárůst je možný, jelikož Tesla již zajistila nepřetržitou výrobu Superchargerů.

Uvidíme, co na tento možný krok řeknou Tesle současní majitelé. Zatím se to většině nelíbí, jelikož si myslí, že Superchargery budou neustále obsazené.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *