Poptávka po Modelu Y v Číně stále neutichá

I přes zvýšení ceny Modelu Y v Číně poptávka po tomto elektrickém crossroveru v zemi neutichá. Dle informací přímo z Giga Šanghaj poptávka neubývá a drží se. V Číně se stal Model Y populární hned od jeho oficiálního představení v zemi. Od té doby zaznamenává Tesla nadprůměrné objednávky.


Minulý týden se americká automobilka Tesla rozhodla zvýšit cenu Modelu Y. Verzi Dual motor Tesla z původní ceny 339 900 ¥ zvýšila na 347 900 ¥, zatímco varianta Performance vzrostla z 369 900 ¥ na 377 900 ¥. Toto zvýšení ceny Modelu Y mělo vyřešit vysokou poptávku po Modelu Y v Číně. Právě Model Y se za pouhé dva měsíce stal třetím nejprodávanějším vozidlem v Číně.

„Čína z dlouhodobého hlediska bude naším největším trhem, a to jak tam, kde vyrábíme největší počet vozidel, tak i tam, kde máme největší počet zákazníků,“ uvedl Musk.

Růst americké automobilky Tesla v Číně se rovněž shoduje s cílem vlády být do roku 2060 uhlíkově neutrální, což je úkol, kterého lze dosáhnout pouze přijetím udržitelných forem energie a dopravy. Ovšem je trochu divné, že Tesla před pár dny zakázala s okamžitou platností vozy Tesla ve vládní sféře a armádě. Má strach, že jí USA odposlouchává a sleduje, jelikož vozy Tesla mají kolem sebe kamery. Musk sledování ihned vyvrátil.

„Jedná se o velmi agresivní cíle a myslím si, že jsou to skvělé cíle a přeji si, aby tyto cíle měly i jiné země,“ řekl Musk.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *