Policejní základna ve Fremontu využívá další elektromobil od Tesly

Policie Fremont se nyní přiznala, že jako služební vozy využívá elektromobily od americké automobilky Tesla, které ve Fremontu má jednu ze svých továren. Policie využívá Model S jako hlídkové vozidlo, samozřejmě musel být Model S upraveny, aby vyhovoval policejním potřebám.


Elektromobily jsou v posledních měsících často využívány jako policejní vozidla. Policejní základně ve Fremontu ročně ušetří provoz jednoho Modelu S až 4 000 dolarů. O elektromobily se policejní hlídky nemusí starat. Stačí pouze vždy přehodit gumy za zimní či za letní a vozidlo dobíjet. Samozřejmě nesmíme zapomenout na dolévání kapaliny do ostřikovačů. Na rozdíl od vozů na spalovací motor se o elektromobily musíte výrazně méně starat. U spalovacích vozů navíc musíte řešit třeba výměnu oleje či nejrůznějších filtrů.

V roce 2019 koupila policejní základna ve Fremontu Model S 85 D z roku 2014 za 61 478 dolarů. Tento Model S nahradil Dodge Charger z roku 2007, který byl vyřazen z jejich flotily. Cílem této policejní stanice je přeměnit většinu svých vyhlídkových vozů na elektromobily. Elektromobily mnohem méně zatěžují životní prostředí a jsou výrazně levnější na provoz.

Samozřejmě musela policejní hlídka Model S přizpůsobit předpisům, které mají stanovené. Nyní je to více než rok, co Model S brázdí silnice ve Fremontu a policejní základna je s ním naplno spokojená.

Výměna spalovacích policejních vozů probíhá i u nás. Policejní základny využívají především elektromobily od automobilky Hyundai, jelikož mají nízkou pořizovací cenu. V budoucnu by jsme i u nás mohli potkat jako policejní vozy od americké automobilky Tesla. Dnes můžeme vozy Tesla v Praze vídat jako taxíky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *