Policejní hlídka s Modelem 3 ušetří 6000 dolarů ročně

Model 3 od americké automobilky Tesla může být použit i jako policejní vůz. Dle nových testů jsou elektromobily ideálním policejním vozem, jelikož Model 3 razantně porazil Dodge Charger v mnoha testech.


V poslední době se Model 3 od automobilky Tesla několikrát nejprodávanějším elektromobilem napříč státy. Model 3 má ideální parametry nejenom jako rodinné auto, ale i jako policejní. Jeho extrémní zrychlení z 0 na 100 km/h a velký dojezd, který se bude v brzké době ještě více navyšovat dělá z Modelu 3 naprosto ideální vůz pro policejní jednotky.

Kromě toho disponují elektromobily i nízkými nákladům na údržbu a na provoz, což je pro většinu firem/společností jedním  z hlavních faktorů, proč koupit elektromobil.

Výhodu elektromobily si sami na vlastní kůži vyzkoušela policejní jednotka z Bargersvillu.

Šéf policie v Bargersville Todd Bertram tehdy uvedl:

Dvě velké věci, na které jsme se dívali při nákupu automobilů, byly zjevně náklady a výkon. Mnohokrát, když dostanete auto, které je v našem cenovém rozpětí nákladů, obětujete výkon. U automobilky Tesla je výkon lepší než u vozů, které aktuálně máme. Je úžasný, výkonný, skvěle se řídí.

Model 3 v tomto případě nahradil legendární policejní automobil Dodge Chargers. Tento automobil na spalovací pohon má oproti elektromobilu řadu nevhod. Například je přibližně o 41 000 dolarů a navíc při provozu Modelu 3 dle výpočtů ušetří policejní jednotka až 6000 dolarů ročně za provoz a údržbu. Model 3 ušetří policejní jednotce až 20 000 dolarů. Výpočet zahrnuje nejen úspory plynu, ale policejní oddělení také očekává určité výrazné úspory údržby.

Zdroj: Westport Police

Model 3 by se měl zaplatit do dvou let. Začátkem letošního roku Bertram naznačil, že věří, že by to mohlo být ještě rychlejší, a po prvním celém roce používání Modelu 3 zjistili, že již ušetřili více než 6 000 dolarů.

Elektromobily jako policejní vozy již využívají v Lucembursku, Švýcarsku či USA a dalších zemí. Dokonce i u nás v ČR máme pár elektromobilů, které slouží jako služební policejní vozy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *