Podpořte petici, která pojednává o neomezování Autopilota v EU

Vadí vám omezené funkce Autopilota v Evropě? Pomozte to změnit a podepište petici, která podpoří povolení těchto funkcí i v Evropě.


Vlastníte Teslu a jezdíte s ní po Evropě? Koupili jste si Teslu s Full-Self Driving neboli Autopilota? Evropská verze Autopilota umí méně funkcí oproti té Americké. Pomozte nám to změnit a vyjádřete svůj nesouhlas s přístupem EU k autonomním systémům.

Co proto tedy můžete udělat, aby byl v EU povolen plnohodnotný Autopilot? Stačí podepsat petici, kterou vytvořil Tom. Tuto petici podepsalo již 14 tisíc lidí, což je více jak polovina z potřebných 20. tisíc podpisů.

Jsme znepokojeni budoucností mobility a autonomního řízení. Autonomie je zásadní element, který umožňuje zvýšení bezpečnosti dopravy, zmenšuje počet a šanci úmrtí a zvyšuje pohodlí. Obáváme se, že aktuální a budoucí regulace (jako například ECE/TRANS/WP.29/2016/57 a ECE/TRANS/WP.29/2017/10) ochromí vývoj a omezí přístup Evropanům, kteří by z těchto technologií mohli taktéž těžit. Očekáváme, že zákonodárci budou nové technologie přijímat, ne omezovat a regulovat, a že budou vytvářet ideální prostředí pro další vývoj těchto systémů. Evropa by měla jít v oblasti automobilových inovací příkladem, ne je usměrňovat.

Tesla také nesouhlasí s pravidly EU pro Autopilota. Tesla se dokonce zavázala, že bude dělat vše proto, aby umožnila svým Evropským zákazníkům používat tuto plnohodnotnou verzi Autopilota.

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektrickevozy.cz

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *