Podle novinářů je čínský Model 3 lepší než ten americký

Čínský novinář Yan Chang vlastnící Teslu Model 3 z USA tvrdí, že Model 3, který byl vyrobený v Číně, je o mnohem lepší než ten americký.


Yan Chang mohl otestovat právě Model 3, který byl vyroben v čínské Gigafactory 3. Oproti jeho americké verzi je mnohem lépe odhlučené a má lepší izolaci proti vodě. Tyto poznatky mu potvrdila i Tesla, jak píše portál Teslamagazin.sk. Dále si všiml, že čínský Model 3 má mnohem kvalitnější lak a dokonce ho má nanasený i ve větší vrstvě než americká verze. Na kvalitu laku si mnoho majitelů Modelu 3 stěžovalo, a to právě kvůli jeho tenké vrstvě.

Kvůli těmto rozdílům Yan Chang navštívil místního prodejce vozidel Tesla, který mu řekl, že na daný problém se nevztahuje záruka. Na základě tohoto vyjádření se Yan Chang obrátil na Finskou obchodní inspekci. Výsledky inspekce nenesou pro automobilku Tesla nic dobrého.

Model 3 vyrobený z Číny má mnohem lepší lak, voděodolnost a je lépe odhlučněné oproti americké verzi Modelu 3. Díky těmto rozdílům vychází Model 3 vyrobený v Gigafactory 3 v Číně 42 000 $ ve verzi Standard Range. Stejná verze Modelu 3 stojí v USA 39 490 $.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

2 komentáře: „Podle novinářů je čínský Model 3 lepší než ten americký

  • 1. 9. 2020 (14:53)
   Trvalý odkaz

   Osobně si myslím, že odhlučnění není potřeba. Přidá to zbytečnou váhu vozu. Když by to bylo dobré, tak by ho ta Tesla sama implementovala.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *