Podívejte se n a Tesla Model X, který bude přepravovat astronauty NASA na mise SpaceX

Tesla Model X se stal novým oficiálním vozidlem pro přepravu astronautů NASA na nadcházejících misích SpaceX na Mezinárodní vesmírnou stanici.


Aktualizace: 14. května 2020
Původní příspěvek o oznámení si můžete přečíst níže, ale administrátor NASA Jim Bridenstine nyní vydal řadu obrázků Tesla Model X, které budou použity pro nadcházející mise:
„Tady je několik Tesla zpráv, které by měl každý milovat.“ Podívejte se na model X, který přivede astronauty Boab Behnkena a Dougha Hurleye na launchpad pro misi Demo-2! “

Tady je NASA Tesla Model X:

Mise je aktuálně nastavena na 27. května.

Původní příspěvek: 20. ledna 2020

SpaceX nedávno provedl řadu testů, aby se připravil na první oficiální spuštění své kosmické lodi „Crew Dragon“, která přivede astronauty na Mezinárodní vesmírnou stanici.
Součástí tohoto procesu musí být oficiální vozidlo, které přivede astronauty na odpalovací plochu.
AP nahlášeno:

„Elon Musk, který také provozuje společnost SpaceX a společnost na výrobu elektrických automobilů, použil Teslu k obcházení Kennedyho vesmírného centra pro nedělní únikový test. Nikdo nebyl na palubě zkušebního letu, pouze dva figuríny. Ale v pátek na zkoušku zahajovacích šatů dostali dva astronauti NASA, kteří byli přiděleni první posádce SpaceX, výtah na podložku v modelu Tesla X. “

Vydali tento obrázek zkoušek:

SpaceX nyní potvrdil, že použije model X jako oficiální vozidlo pro první mise posádky:

„Mluvčí SpaceX v neděli potvrdil, že se jedná o přepravu pro mise členů posádky postupující vpřed.“ První spuštění posádky SpaceX s Hurleym a Behnkenem by mohlo nastat již v dubnu. “

Po celá desetiletí NASA dříve používala lesklý Astro van:

Boeing, další poskytovatel NASA, který má za úkol přivést astronauty do kosmické stanice, plánuje použít podobné vozidlo k přivedení astronautů na odpalovací rampu.
První mise SpaceX s posádkou astronautů by se mohla uskutečnit již v dubnu a přinést zpět schopnost vysílat astronauty do vesmíru v USA v letech.
Doug Hurley a Robert Behnken se stanou prvními astronauty, kteří cestují v kosmické lodi Crew Dragon společnosti SpaceX a dostanou se tam do Tesla Model X.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *