Podívejte se, jak se Tesla model 3 dobíjí pomocí Honda E electric

Elektrický vůz Honda E je vybaven výkonným střídačem a majitel Tesla Model 3 se rozhodl prokázat, že nabíjením svého elektrického automobilu Hondou E je možné.


V loňském roce Honda uvedla na trh produkční verzi Honda E – svého prvního elektrického automobilu nové generace. Je to zábavné, rychlé, městské elektrické auto, ale bohužel je to auto na dodržování předpisů do té míry, protože Honda ho uvádí na trh pouze v Evropě. Elektrický vůz je vybaven lithium-iontovou baterií 35,5 kWh . Honda říká, že auto bude schopno nabíjet 80 % za 30 minut a bude mít dosah 200 km (125 mil). Má retro vzhled a zajímavý interiér s dlouhou obrazovkou rozkládající se po celé palubní desce, přičemž každý konec slouží jako boční zrcátka.
Další zajímavou vlastností je 1,5 kW vývod pod přístrojovou deskou:

o není vaše průměrná 12 V zásuvka v autě. Vyžaduje značný střídač, aby vytáhl energii z akumulátoru Honda E.
Youtuber Bjorn Nyland vsadil na Honda E a rozhodl se otestovat vývod pomocí nabíjení jeho Tesla Model 3:

Bjorn použil nabíjecí kabel omezený na 6 ampérů, což zvyšuje celkový výkon vytažený z Honda E na přibližně 1,4 kW. Nechtěl vytáhnout plných 1,5 kW, aby se vyhnul vyhoření pojistky.
Honda E začala s nabíjením v 94 %, zatímco model 3 měl v baterii 20,6 % nebo 17,6 kWh. Po 2 hodinách nabíjení skončil a elektrický vůz Honda měl o 10% s 84% energetickou kapacitou, což znamená, že vozidlo ztratilo asi 2,9 kWh energetické kapacity.
Baterie modelu 3 vzrostl na 23,8% stav nabití nebo 19,8 kWh, což znamená, že přidal 2,2 kWh a došlo k významné ztrátě účinnosti při nabíjení vozidla. Takže nabíjení elektromobilu jiným elektromobilem se ukázalo jako zbytečné.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *