Poblíž sídla Tesly byl spatřen Model S obklopený senzory

Fanoušci vozů Tesla si všimli zajímavého Modelu S, který byl obklopen senzory a kamery. Nejspíše se jednalo testovací vozidlo Autopilota, kterého Tesla neustále vyvíjí.


V roce 2016 představila Tesla sadu několika senzorů a kamer, které měli za úkol monitorovat prostor kolem vozidla a podávat informace systému Autopilot. Tesla přidala vozům Tesla osm prostorových kamer, které poskytují pohled kolem celého vozidla. Tyto kamery snímají prostor kolem vozidla až do vzdálenosti 250 metrů. Tyto kamery doplňuje dvanáct ultrazvukových senzorů, které umožňují detekci objektů. Na vozech Tesla najdeme ještě jeden radar, který je schopný rozeznat překážku i v silném dešti, mlhu, prachu a dokonce i přes vůz před sebou.

Podle Tesly všechny tyto senzory a kamery stačí k tomu, aby vozidlo mohlo jezdit zcela autonomně bez potřeby řidiče. K vypuštění autonomní flotily vozů Tesla stačí pouze aktualizace softwaru. Tesla se již čtyři roky zaměřuje především na aktualizace softwaru a systému Autopilot, ale za celé čtyři roky neprovedla změnu senzorů a kamer.

Nyní, ale byl spatřen Model S obklopený senzory. Model S byl spatřen poblíž sídla Tesly v Palo Alto.

Zdroj: Electrek.co

Web Electrek.co potvrdil, že Tesal opravdu testuje Model S, jelikož na vozidle byl nápis Tesla a jiné štítky, takže se jednalo o opravdu oficiální test.

Na Modelu S můžeme vidět boční senzory, dále senzory zavěšené na plošině, které se jeví jako lidarové. Což je velmi pravděpodobné, jelikož Tesla již v minulosti používala lidarové senzory při testování, ale neplánuje tyto senzory uvést do výroby.

Vidíme boční kameru Autopilot, kterou Tesla používá na blatníku svých současných vozidel zavěšených na boku plošiny.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *