Plánuje se Gigafactory v Texasu!?

Tesla v poslední době trhá rekordy akcií a vypadá to, že generální ředitel Elon Musk se snaží vymyslet nové způsoby, jak utratit nějaké peníze. Dnes večer upustil náznak, že kromě současných gigafactory v Číně a Německu zvažuje postavit jednu i v Texasu.


Tesla Shanghai gigafactory je již v provozu a má současnou kapacitu 150 000 vozidel ročně. Tesla plánuje letos tento rok rozšířit, včetně přidání místní produkce modelu Y pro čínský trh. A kupní smlouva byla podepsána na Teslově gigafactory v Německu, s výstavbou začínající na přístupových cestách i přes některé místní protesty.
Společnost Tesla také oznámila plány na otevření designových center v Německu a Číně. Současné designové centrum společnosti Tesla je v Hawthorne v Kalifornii.
Nakonec má Tesla další továrnu v Buffalu v New Yorku. Továrna je zaměřena hlavně na produkty „Tesla Energy“ a byla součástí fúze Solarlaity společnosti Tesla.Gygafactory

Původní gigafactory dostala toto jméno pro označení jeho obrovské velikosti. „Giga“ je metrická předpona pro „miliardu“ a zdálo se, že Tesla chtěla znamenat, že jejich továrna na baterie dosáhne kapacity na výrobu miliardy buněk. Tesla je první gigafactory v Nevadě a je jednou z největších budov na světě podle metrů čtverečních.
Jméno gigafactory vzlétlo a Tesla nyní všechno nazývá gigafactory, ať už jde o baterie nebo jinak. Tesla chvilku pojmenoval všechny tyto továrny postupně – gigafactory 1, 2, 3, 4. Ale to začalo být matoucí, protože Tesla přidala další továrny, takže Tesla nyní používá pojmenovací konvenci „Giga (oblast)“. přejmenováno na Giga Nevada, Giga New York, Giga Shanghai a Giga Berlin. Nyní by tito čtyři mohli získat další přírůstek v Giga Texasu. Generální ředitel Tesla Elon Musk dnes zveřejnil anketu a ptal se jednoduše „Giga Texas?“ V době tisku se lidé zdají být nápadem nadšeni:

Texas byl nedávno v Muskových myšlenkách. V pondělí oznámil účastníkům náboru pro Tesla autopilot tým, že Tesla také hledá „prvotřídní“ návrháře čipů, aby se připojili k Teslově týmu v Palo Alto nebo Austinu. Texas se stal docela technologickým centrem, které nedávno přilákalo mnoho mladých technologických talentů, kteří hledají místo.

 

Zatímco Musk nespecifikoval, kde bude Giga Texas, dokázali jsme si představit, že někde poblíž Austinu bude dobře fungovat, využít tam rostoucího technologického průmyslu. Musk také nespecifikoval, jaké výrobky se budou vyrábět v Texasu (kromě poznámky o návrhářích čipů), takže budeme muset počkat na další novinky. To znamená, že Texas také v současné době zakazuje společnosti Tesla prodávat své vozy ve státě, a dokonce se nedávno pokusil zastavit společnost v opravování automobilů ve státě. Tato snaha naštěstí selhala, ale Texas zatím nevyvinul uvítací podložku pro Teslu. Uvidíme, jestli se to změní s tímto mluvením o možné Gigafactory v Mexiku.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *