Parta nadšenců si postavila vlastní Tesla Cyberquad

Parta mladíků si postavila vlastní verzi elektrického ATV Tesla Cyberquad, kterou později otestovala až v 100km rychlosti.


Když minulý rok představila Tesla svůj elektrický pickup Cybertruck, který rozdělil svět na dvě skupiny. Po představení Cybertruck Musk na podiu strnul a řekl, že má pro nás ještě jedno překvapení. Z pozadí vyjela elektrické ATV Tesla Cyberquad, který později vyjel i na korbu Cybertruck, čím chtěl Musk dokázat, že korba Cybertruck unese i velký náklad.

Tehdy nebyly známy o Tesla Cyberquad žádné informace, ale Musk později sdělil, že tuto elektrickou čtyřkolku si budou moci koupit zákazníci, kteřísi objednali Cybertruck. Někteří fanoušci Tesly se po představení Cybertrucku zaměřily na tvorbu jeho makety. Nyní, ale parta mladých nadšenců ukázala, jak by mohla ve skutečnosti vypadat elektrická čtyřkolka od automobilky Tesla.

Parta mladých nadšenců dle fotografií a videí postavila naprosto stejnou elektrickou čtyřkolou, kterou Tesla odhalila. Dle fotografií je vidět, že Tesla pro stavbu elektrické čtyřkolky použila ATV Yamaha Raptor, kterou předělala, aby se více hodila i Cybertrucku.

Parta mladých nadšenců, tedy koupila čtyřkolku Yamaha 700 ATV, do které místo originálního motoru dali motor z elektrické motorky Zero Motorcycles, čímž mohli celou čtyřkolku předělat na elektrický pohon.

Zpočátku chtěla parta nadšenců předělat čtyřkolku Yamaha 700 ATV na elektrický pohon, ale později dostali nápad, že by mohli elektrickou čtyřkolku upravit, aby vypadla stejně jako ATV Tesla Cyberquad. Dle výsledků dosáhla jejich elektrická čtyřkolka zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy a její maximální rychlost je 102,5 km/h. Parta nadšenců důrazně upozorňuje, aby jste podobný pokus nezkoušeli doma.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *