Panasonic chystá bateriové články s vyšší hustotou

Společnost Panasonic potvrdila plány na novou výrobní linku, která přinese vyšší produkci bateriových článků. Nová linka na výrobu bateriových článků má být nainstalována příští rok v Giga Nevada.


Za poslední rok se vztah mezi společností Panasonic a automobilkou Tesla velmi zhoršuje. Problémy začaly v době, kdy Tesla začala naznačovat, že si chce sama vyrábět vlastní bateriové články, které budou mnohem levnější. Nyní se, ale zdá, že se vztah mezi společností Panasonic a automobilkou Tesla zlepšil.

Panasonic oznámil, že nyní vydělává peníze z výroby bateriových článku a je připravený investovat do nové výrobní linky. Nová výrobní linka je důležitá, jelikož poptávka po vozech Tesla stál roste a s příchodem Cybertruck a Roadsteru ještě poroste.  Za nedlouho sním podepsala Tesla novou smlouvu.

Carl Walton, viceprezident výrobního inženýrství a zařízení pro společnost Panasonic Energy v Severní Americe, zprávu o nové výrobní lince potvrdil.

Reno Gazette Journal:

„V příštích několika měsících je třeba provést několik stavebních prací. Počátkem příštího roku pak budeme instalovat nová zařízení a výroba bude zahájena krátce poté.“

Očekává se, že výroba bateriových článků po zprovoznění nové výrobní linky vzroste o 10%.

Kromě nové výrobní linky chystá Panasonic i bateriové články s vyšší hustotou. Ta má u bateriového článku narůst až o 5%, přičemž by do budoucna mohla vzrůst až o 20% a cena za bateriový článek by měla být i nižší.

Panasonic nyní plánuje investovat 100 milionů dolarů do nové výrobní linky a stavebních úprav s ní spojenou. Kromě toho nyní společnost hledá až 100 nových zaměstnanců, zřejmě na obsluhu nové linky. Více podrobností se dozvíme již 22.září při akci Tesla Battery Day.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *