Otevřít či neotevřít? Musk je na hraně porušování zákonů

Tesla obdržela další pozvání k přesunu svého sídla z Fremont v Kalifornii na jiné místo ve Spojených státech. Tentokrát, Jacksonville, Florida, rozšířil žádost o elektrickou automobilku, aby přesunula své hlavní zařízení do Sunshine State.


Pozvánka od starosty Jacksonville následuje vysoce propagovanou hrozbu generálního ředitele Elona Muska, že se Tesla může přesídlit z Kalifornie, pokud Alameda County, kde působí její hlavní továrna, nadále bude porušovat státní předpisy týkající se opětovného otevírání kvalifikovaných výrobních zařízení.

Florida je jedním z mnoha států, které nabízejí Tesle svou půdu. Přestože společnost plánuje otevření nového výrobního závodu ve středním USA , neexistují náznaky, kde by Tesla preferovala své sídlo a hlavní výrobní zařízení. Zatímco společnost zůstane funkční od času psaní, společnost nevynaložila žádné úsilí ani nenaznačila, že by se měla odstranit z Kalifornie.
Muskova hlasitá nespokojenost s Alameda County začala minulý pátek 8. května. Poté, co guvernér Newsom vydal 7. května revidovaný plán na zahájení opětovného otevírání podniků, kontaktoval e-mail se zaměstnanci společnosti Fremont vedoucí pracovník lidských zdrojů Valerii Capers Workman. Oba manažeři společnosti Tesla uvedli, že společnost plánuje obnovit „omezené operace“ tím, že během směny omezí na 30 % zaměstnanců.
Avšak plány společnosti Tesla začít znovu vyrábět elektrická vozidla byly zmařeny, protože zdravotničtí úředníci okresu Alameda uvedli, že společnost nemá „povoleno“ obnovit výrobu.
Tesla poté podal žalobu na kraj, prohlásil, že jeho kroky byly „nevysvětlitelné“ a šel proti pravidlům guvernéra Newsom.
Musk se rozhodl znovu otevřít hlavní výrobní závod Tesly ve Fremontu začátkem tohoto týdne. Jeden pracovník uvedl, že do závodu dorazil v neděli v 18 hodin a po dvanáctihodinové směně odešel.
Zprávy o tom, že Tesla obnovil výrobu ve Fremontu, začaly obíhat v odpoledních hodinách 11. května poté, co si někteří všimli přílivu automobilů na parkoviště pro zaměstnance. Někteří spekulovali, že se zdálo, že je stejně plná jako běžná provozní směna.
Musk uvedl, že se připojí k dělníkům na výrobních linkách, aby jim pomohl podle potřeby. Generální ředitel si byl plně vědom rizika, které podstupuje, a řekl, že pokud má být někdo zatčen, požádal o to, aby byl jediný, kdo by byl předmětem soudního řízení

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *