Objednávky Modelu Y v Číně neutichají. Tesla prodlužuje dodací lhůtu

 Zdá se, že příliv objednávek na Model Y vyráběný v Giga Šanghaj ani v nejbližší době neutichá. Dle online konfigurátoru Tesly v Číně je nyní odhadovaný termín dodání modelu Y ve druhém čtvrtletí 2021. Uvidíme, kdy o Model Y přestane být v Číně zájem.


Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že o Model Y je v Číně neuvěřitelný zájem. Pobočky kde by Model Y vystavený, tak byly naprosto plné potencionálními zákazníky. Zvýšení prodejů Model Y v Číně pomohlo i snížení ceny a změna interiéru. V současné době má Tesla aktuální dodací lhůtu Modelu Y na únor až březen 2021. Tento termín dodáni se brzy změní, jelikož objednávky stále rostou.

V současné době je Giga Šanghaj dle neoficiálního vyjádření Tesly schopna ročně vyrobit 300 tisíc Modelů 3 a 250 tisíc Modelů Y, což ročně vychází na 500 000 vozů. Současný růst objednávek by Tesle mohl zajistit vyprodání celé výrobní kapacity Giga Šanghaj hned na začátku prvního čtvrtletí 2021.

Zdroj: Teslarati.com

Zatímco Tesla nepotvrdila předchozí zprávy o svém údajném cíli 550 000 vozidel v tomto roce 2021, nedávná studie společnosti China Industrial Securities odhaduje, že výrobce elektromobilů je připraven na výrobu 523 000 vozidel v roce 2021, z nichž je 278 000 Model 3 a 245 000 Model Y. Finanční společnost rovněž poznamenala, že Gigafactory Šanghaj automobilky Tesla dosáhla výrobní kapacity 8 000 vozidel týdně, která zahrnuje 5 000 Modelů 3 a 3 000 Modelů Y.

Pokrok Gigafactory Šanghaj byl pozoruhodný, protože Fáze 2 byla vystavena v rekordní čase během pandemie. Právě fáze 2 je určena pro výrobu Modelu Y. Nalezneme zde i obří lis, který vyrábí některé části Modelu Y. Dle videozáznamů to vypadá, že tato fáze Gigafactory je v plném proudu a produkuje Model Y na plné obrátky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *