O Model Y je v Číně obrovský zájem. Tesla má plné pobočky!

Vypadá to, že Model Y přitahuje v Číně nové zákazníky. Poté, co Tesla přivezla Model Y i do svých poboček, tak to vypadá, že pobočky Tesla již nezůstanou prázdné. Nárůst lidí v pobočkách Tesly v Číně zaznamenala automobilka poté, co snížila ceny Modelu Y. První zákazníci v Číně by se Modelu Y měli dočkat již v průběhu Q1 2021.


Jeden z nadšenců Tesly na začátku letošního roku sdílel fotografii z jedné z poboček Tesly v Číně. Dle fotografie to vypadá, že pobočka Tesly je naprosto plná. Většina zájemců, ale již neupoutá Model 3. Právě většina zájemců si všímá nového Modelu Y, který by v Číně měl být dle analytiků velmi populární. Model Y by se v Číně měl stát hitem v následujících týdnech, jelikož Tesla 1.1.2020 razantně snížila cenu za tento model v Číně.

„Model Y vyráběný v Giga Šanghaj má pohon všech kol, což přináší mnohem lepší ovladatelnost na vozovce. Zároveň je Model Y ideálním vozem do terénu, který díky pohonu všech kol hravě zvládne. Pro lepší zážitek cestující má Model Y i panoramatickou střechu, která zajistí krásný výhled pro cestující, ale i řidiče“, napsala Tesla China.

Jaká je cena Modelu Y v Číně?

Do teď stál Model Y v základní variantě Dual Motor AWD v Číně 488000 Juanů, což v přepočtu vychází na 1,6 milionu korun. Za nejsilnější variantu Modelu Y nebo-li Performance v Číně jste dříve zaplatili 535000 Juanů, což v přepočtu vychází na 1,76 milionu korun. Je pozoruhodné, že v Číně vyhází Model Y dráž ve všech verzí o přibližně 430 tisíc korun než v USA.

Tesla se rozhodla snížit cenu Modelu Y, aby byla schopna konkurovat i čínským automobilkám, které vyrábějí elektromobily. Po snížení ceny vychází Model Y ve verzi Dual Motor AWD na 339900 Juanů, což v přepočtu vychází na 1,2 milionu korun. Varianta Performance vychází na 369900 Juanů, což v přepočtu vychází na 1,22 milionu korun.

Prodeje SUV v Číně rostou. Model Y má šanci.

Podle Statisty se prodej SUV na čínském automobilovém trhu za poslední desetiletí neustále zvyšuje. Ve zprávě zveřejněné v prosinci 2020 graf odhalil, že místní prodej SUV představoval přibližně 43,62% celého čínského trhu vozidel. Model Y si ve spolupráci s Modelem X již na čínském trhu pomalinku tyčí cestu, která jednou bude mít velikou převahu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *