NTSB dosáhla k závěru nehody Modelu S v Texasu

Národní rada pro bezpečnost dopravy zveřejnila předběžnou zprávu o havárii Modelu S v Texasu, ke které došlo minulý měsíc. NTSB uvedla, že testování příkladného automobilu v místě nehody odhalilo, že Autosteer „nebyl v této části silnice k dispozici“. Během testování však NTSB mohla zapojit Tesla Traffic Aware Cruise Control.


K havárii došlo 17. dubna 2021 poblíž Spring v Texasu. První zprávy naznačují, že vozidlo bylo vybaveno schopností pracovat s Autopilotem, pokročilým asistenčním systémem automobilky Tesla. Autopilot však není k dispozici pro použití na každé veřejné silnici, která existuje. Zatímco zprávy hlavního proudu médií rychle dospěly k závěru, že za nehodu byl odpovědný Autopilot poté, co tvrdí, že Model S je „bez řidiče“, NTSB a NHTSA oznámily, že bude provedeno vyšetřování, aby se zjistilo, zda vozidlo v té době pracovalo s Autopilotem.

Zjištění NTSB prostřednictvím bezpečnostní kamery v domě majitele ukázala, že majitel vstoupil na sedadlo řidiče a spolujezdec vstoupil na sedadlo spolujezdce. Video také ukazuje, jak auto pomalu vchází na vozovku a poté zrychluje po silnici směrem od kamery a mimo dohled.

NTSB výslovně napsal:

„Vozidlo bylo vybaveno Autopilotem, pokročilým asistenčním systémem automobilky Tesla. Použití Autopilota vyžaduje, aby byl zapojen jak tempomat Traffic Aware, tak systémy Autosteer. 2 testy NTSB na příkladu automobilu v místě nehody ukázaly, že je možné zapojit tempomat Traffic Aware, ale že v této části silnice nebyl k dispozici Autosteer.“

Vyšetřování pokračuje a NTSB sbírá data za účelem analýzy dynamiky srážek, používání bezpečnostních pásů, výstupu cestujících a požárů elektrických vozidel.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *