Nový světový rekord: Kolik kilometrů ujedou Češi s Teslou za 24 hodin?

Před rokem dosáhla česko-norská posádka rekordu 2781 kilometrů za 24 hodin. Nyní se česká posádka rozhodla svůj rekord překonat a to již v sobotu 2.1.2021. Pokud při překonání rekordu chcete být, tak celý pokus o překonání rekordu můžete sledovat na YouTubu, kde bude po celou dobu živý přenos. Pokud chcete znát veškerou telemetrii včetně aktuální polohy, tak  zde máte odkaz.


Aktualizováno: 2:57 – Cšechno ukončeno, napadl sníh

Během nabíjení muselo padnout opravdu těžké rozhodnutí. Kvůli sněhu musela et posádka nízkou rychlostí a bylo jasné, že by rekord nepadnul. Proto padlo rozhodnutí, že pokus o rekord bude ukončen. Uvidíme zda se ještě tento rok Teslička o rekord pokusí.

Aktualizováno: 23:57 – 1000 km překročeno, husté sněžení

Posádku zasáhlo husté sněžení, které ji komplikuje jízdu ve vysokých rychlostech. V současné době se se sněhem pere Ondřej Hunčovský. Posádka uvažuje, že se přemístí více na sever. Naštěstí již posádka s Modelem 3 překročila hranici 1000 kilometrů. V současné době telemetrie nefunguje.

Aktualizováno: 19:15 – 8 kol mají již za sebou

Posádka již urazila 8 okruhů o různých délkách. Průměrný okruh, který posádka společně s Modelem 3 jezdí je dlouhý 66,8 kilometrů a průměrně trvá okolo 22 minut. Přičemž průměrná doba, kterou posádka stráví na Superchargeru je 12 minut. Uvidíme zda se posádce podaří rekord překonat. V současné době by měla dle výpočtu urazit 2603 kilometrů.

Aktualizováno: 16:44 – Čtvrté nabíjení

Před čtvrtou jízdou se posádce podařilo vyřešit problém s předehřívání baterie. Tento problém vyřešili pomocí kartonu, kterým zaslepili mřížku u Modelu 3. Při čtvrtém nabíjení se posádce podařilo dosáhnout nabíjecího výkonu přes 250 kW, přičemž teplota baterie byla 54 °C. Právě vyřešení tohoto problému nejspíše posádce pomůže vytvořit nový světový rekord. Posádka má aktuálně najeto 407 kilometrů.

Aktualizováno: 15:25 – Druhé nabíjení

Pokus o nahřátí baterie na 50 °C, aby byla posádka schopna nabíjet na Superchargeru výkonem 250 kW se ukázal jako nemožný. Posádka na Supercharger přijela s baterií o teplotě 40°C. Model 3 měl po ujetí vzdálenosti cca 80 kilometrů stále 3%, přičemž ze Superchargeru vyjel se 47% baterie. Model 3 na Superchargeru nabíjel okolo 200 kW, což je opravdu málo, pokud bereme v potaz, že Supercharger V3 zvládne nabíjet výkonem až 250 kW, ale musíte mít dostatečně zahřátou baterii. nnyí psodáka zvolila kratší okruh o délce 28 kilometrů, jelikžo není schopna dostatečně zahřít baterii, takže jízda okruhu o délce 80 kilomterů nemá smysl. Posádka má zatím ujeto 246 kilometrů. Pokud chcete znát veškerou telemetrii včetně aktuální polohy, tak zde máte odkaz.

Aktualizováno: 14:49 – První nabíjení

V současné době odjela posádka Modelu 3 v čele s Ondřejem Hunčovským první kolo. Vyrazili se 100% baterií a na Supercharger V3 dorazili se 7%. Podařilo se jim ujet vzdálenost 168,21 kilometrů, tuto trasu jeli 62 minut. Na Superchargeru Wernberg-Köblitz nabíjela posádka ze 7% na 47% Model 3 12:21 minut, přičemž maximální výkon byl 230 kW.


Původní článek:

Před rokem dosáhla česko-norská posádka rekordu 2781 kilometrů za 24 hodin. Nyní se česká posádka rozhodla svůj rekord překonat a to již v sobotu 2.1.2021. Pokud při překonání rekordu chcete být, tak celý pokus o překonání rekordu můžete sledovat na YouTubu, kde bude po celou dobu živý přenos.


Současný rekord v počtu najetých kilometrů elektromobilem za 24hodin patří dvěma Čechům a Norovi. Posádka složena z Lukáše Hataše, Ondřeje Hunčovského a známého youtubera „Bjørn Nyland“ ujela v Modelu 3 ve verzi Long Range 2781 kilometrů po německé dálnici za pouhý jeden den.

Jakou taktiku zvolila posádka tentokrát?

Kapitánem celé posádky bude Ondřej Hunčovský, který je spolumajitelem Tesličky, která pořádá zážitkové jízdy elektromobily. Společně s ním v Modelu 3 pojedou i další čtyři řidiči. Pro tentokrát pojede posádka v zimě, konkrétně v teplotě okolo -2°C. Právě teplota okolního vzduchu je pro spotřebu velmi důležitá. Kromě toho zvolila posádka i jiný typ cesty a budou se potýkat i se semafory, což je může značně zdržet.

Navíc bude posádka nabíjet Model 3 na Superchargerech třetí generace, které zvládnou nabíjet Model 3 výkonem až 250 kW. To znamená, že Supercharger je schopný za 5 minut dobít do Modelu 3 až 120 kilometrů. Při vytvoření současného rekordu používala posádka dobíjecí stanice Ionity, které nabíjely Model 3 maximálním výkonem 190 kW. Posádka navíc nyní nepojede  Modelem 3 ve verzi Long Range, ale Modelem 3 ve verzi Performance.

Jaké má posádka cíle?

Posádka pro překonání rekordu vybrala po debatě znovu německé dálnice, kde mohou jet vysokou rychlostí. Při loňském rekordu jela posádka 170 km/h, přičemž nyní chce jet 180 km/h, což je výrazný rozdíl.

Cílem celé akce je ukázat odpůrcům elektromobilů, že za jeden den můžete 4x dojet do Chorvatska. My budeme celý živý přenos sledovat a pravidelně vás informovat. Na kolik kilometrů letos posádka v čele s Ondrou Hunčovským zaútočí? Celý přenos naleznete již v sobotu 2.1 na YouTube kanále Teslička.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *