Nový Roadster bude Tesla nabízet ve více barevných variantách

Automobilka Tesla se při vydání Modelu S vydala zcela jinou cestou než ostatní automobilky. Začala nabízet pouze několik barevných variant, což platí i u interiéru. Tesla nenabízí ke svým vozům moc doplňků. V online konfigurátoru si toho kromě barvy vozidla a interiéru toho moc nevyberte, pokud nepočítáme Autopilota. Ovšem u druhé generace Roadsteru Tesla zvolila zcela jinou cestu, kterou zvolila i při vydání první generace Roadsteru.


Generální ředitel Elon Musk na svém Twitteru poznamenal, že druhá generace Roadsteru bude zákazníkům nabízena s novými možnostmi lakování, mezi které patří i nové barevné možnosti. Tyto barevné možnosti jsme mohli v roce 2008 spatřit u první generace Roadsteru.

První generace Roadsteru byla navržena tak, aby prolomila domněnku o tom, že elektromobily jsou nudná a pomalá vozidla, které jsou prakticky bez designu.  Tesla se proto rozhodla vyrobit elektromobil Roadster, který vychází z vozu Lotus. U této první generace Roadsteru nabízela Tesla 13 barevných variant. Mezi ty nejlepší patří varianty Very Orange, Electric Blue, Brilliant Yellow Metallic,  Fusion Red, a ohromující Racing Green.

Toto množství barev, které Tesla nabízela u první varianty Roadsteru je naprosto ohromující. U současného Modelu S, Modelu 3, Modelu X a Modelu Y Tesla nabízí pouze pět barevných variant. Jedná se pouze o základní barvy. Ovšem u druhé generace Roadsteru bude Tesla nabízet mnohem více barev.

Druhá generace Roadsteru má za účel pouze jediné. Dát poslední zásah všem super sportům se spalovacím motorem. Kromě specifikací musí Roadster i dobře vypadat, což zajistí právě několik barevných variant.

Supersporty obvykle vynikají svým designem a zpracováním, což se můžeme přesvědčit například u vozů McLaren. To samé platí i u luxusních vozů, což můžeme dobře vidět u automobilky Rolls Royce, která vyrábí opravdu luxusní vozy. A doufejme, že to samé bude platit i u druhé generace Roadsteru.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *