Nový Model 3 pro rok 2021 má větší dojezd díky nové baterii

Nová verze Modelu 3 pro rok 2021 má nyní vyšší kapacitu baterie než předešlá verze. Konkrétně nyní dostala 82 kWh baterii místo původní 75 kWh. Nové baterie vyrábí známá společnost Panasonic, která společně s Teslou vymyslela bateriové články s vyšší energetickou hustotou.


Před týdnem jsem vás informovali o tom, že společnost Panasonic začala vyrábět vylepšené bateriové články pro americkou automobilku Tesla. Nejedná se o bateriové články 4680, které Tesla představila v rámci své akce Tesla Battery Day, ale jedná se pouze o vylepšené současné články typu 2170. Tyto bateriové články společnost Panasonic vylepšila tím, že jim zvýšila o 5% energetickou hustotu a dokonce zvýšila i o 10% výkon.

Nyní se objevili ověřené informace, že Tesla začala do nových Modelů 3 implementovat nové baterie s větší 82 kWh kapacitou. Nové baterie vyrábí společnost Panasonic v Giga Nevada. Tyto baterie mají nejspíše fanoušky a nové majitele vozů Tesla připravit na příchod nových bateriový článků 4680, které dle Muska budou revoluční.

Zdroj: Tesla.com

Zpráva o implementaci nové 82 kWh baterie přišla od jednoho ze zákazníků v Evropě, který uvedl, že v dokumentech od Tesly k registraci vozu byla uvedena vyšší kapacita baterie než obvykle. Stejnou informaci potvrzují majitele i v zahraničí. Nová verze Modelu 3 pro rok 2021 by díky řadě vylepšení a lepší baterij měla na jedno nabití urazit o 10% více než předešlá verze Modelu 3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *