Nový lis je již na svém místě v továrně Fremont

Odlévací stroj na lisování některých dílů pro Model Y, často označovaný jako Giga Press, byl nyní nainstalován v továrně Fremont. Nový výkonný lis má přinést lepší kvalitu vozů Tesla.


O novém odlévacím stroji se mluví již od počátku letošního roku, kdy generální ředitel Elon Musk prohlásil, že Tesla koupí novou techniku pro efektivní výrobu Modelu Y. Nyní se zdá, že nový Giga Press byl nainstalován v továrně Fremont.

Generální ředitel Elon Musk se zdá být z nového odlévacího stroje velmi nadšený. Nový odlévací stroj má způsobit revoluci v oboru výroby elektrických vozidel. Podobný odlévací stroj plánuje Tesla využít i pro výrobu Modelu Y v Giga Šanghaj.

Nový Giga Press je dlouhý 19,5 metru a vysoký 5,3 metru. Mimo těchto obřích rozměrů váží přibližně 410 tun.

Díky novému odlévacímu stroji Giga Press bude moci Tesla odlévat zadní část Modelu Y pouze z jednoho kusu, což je oproti Modelu 3 znatelný rozdíl, jelikož zadní část Modelu 3 se skládá s přibližně 70 dílů. Nový odlévací stroj zrychlí výrobu Modelu Y, takže se ho zákazníci dočkají znatelně rychleji.

Tesla v Q2 uvedla:

„Máme nainstalovanou kapacitu, která letos přesáhne 500 000 dodávek vozidel, a to i přes nedávná přerušení výroby. Dosažení tohoto cíle se stalo obtížnějším, dodáváním půl milionu vozidel v roce 2020 zůstává naším cílem. “

Tesla dodala během prvních dvou čtvrtletí letošního  roku179 387 vozidel, takže automobilka je technicky zpožděná, aby dosáhla svých cílů do roku 2020.  Používání Giga Press  by Tesle mohlo pomoci vyrobit přibližně 1 milion vozidel ročně.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *