Nový levný elektromobil by měl přijít již v roce 2022

Generální ředitel Elon Musk během akce Tesla Battery Day, kde Tesla představila svůj nový bateriový článek poznamenal, že díky tomuto novému bateriovému článku se dočkáme levnějšího elektromobilu. Jeho cena by měla začínat na 25 tisících dolarech. Nový elektromobil nemá zatím žádné jméno.


Nový levný elektromobil od americké automobilky Tesla má být vyráběný v Giga Šanghaj. Nedaleko této Gigafactory staví Tesla v současné době dle dosud známých informací i nové vývojové a designerské centrum, které má být součástí továrny na Superchargery. Je možné, že Tesla bude tento elektromobil exportovat i do Evropy, co by znamenalo jediné. Byla by to poslední rána pro automobilky, které vyrábějí vozy se spalovacím motorem.

Tento elektromobil má zapůsobit na širokou veřejnost a přimět k nákupu elektromobilu i jiné lidi. Před nedávnem Tesla vydala Model 3, který je výrazně levnější než Model S nebo Model X, což přilákalo nové zákazníky. O vytvoření levnější konkurenta se pokusila známá automobilka Volkswagen a vytvořila elektromobil ID.3, který dle našich informací má jeden problém za druhým.

Jaká bude cena nového elektromobilu a bude stát za to?

Připravovaný elektromobil bude stát okolo 25 tisíců dolarů, v přepočtu necelých 600 tisíc korun. Bude vybavený novými bateriovými články 4680, které mohou za to, že cenovka bude tak nízká. Kromě toho bude našlapaný nejnovějšími technologiemi a bude ideálním autem do města. Dle informací by měl být nejspíše menší než Model 3, takže s ním lze ve městě dobře zaparkovat.

Tento elektromobil dle slov generálního ředitel Elona Musk by měla Tesla na trh uvést v roce 2024-2025, ale nové zprávy naznačují, že se ho dočkáme již v příštím roce. Uvidíme, jak Tesla tento nový elektromobil pojmenuje a jaké specifikace bude doopravdy mít.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *