Nové zprávy o nákupu pozemků pro Gigafactory 4

Tesla se blíží k nákupu pozemků v obci Grünheide, kde bude postavena Gigafactory 4. V pátek také požádala o schválení nadcházejícího zařízení.

Ministr životního prostředí Axel Vogel, který bude údajně posuzovat dokumenty v několika složkách, ujistil média, že bude učiněno vše pro urychlení pokroku.

Uděláme vše, co je v našich silách, abychom tento proces rychle posunuli vpřed, s ohledem na právní požadavky. Pokud existují dobré šance na schválení, může Tesla začít se stavbou před dokončením postupu, poznamenal Vogel.

Brandenburský premiér Dietmar Woidke řekl, Jsem rád, že dohody uzavřené v úterní skupině byly schváleny všemi zúčastněnými. Stále však zbývá hodně práce.

Očekává se, že Tesla Gigafactory 4 zahájí výrobu elektrických automobilů v roce 2021.

 

Na rozdíl od továrny společnosti Fremont, která začala s modelem S, a Gigafactory 3, která začala s modelem 3, zahájí Gigafactory 4 svou činnost výrobou Modelu Y. Elon Musk uvedl, že model Y bude pravděpodobně převyšovat model S, model X a model 3, což naznačuje, že all-elektrický crossover by se mohl stát nejprodávanějším vozidlem společnosti.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *