Nové videu ukazuje nadpřirozené schopnosti Autopilota

Vozidlo Tesla jedoucí na nejnovější beta verzi Autopilota nejspíše zachránilo život srce, která před vozem těsně předběhla. Událost se odehrála v opravdu nepřehledné situaci v noci, kdy bal mokrá vozovka se sněhem. Na videu, které vozidlo natočilo jsou vidět schopnosti, kde pokročilá beta verze předvedla.


Někteří majitelé vozů Tesla jsou v současné době vybaveni nejnovější beta verzi Autopilota, kterou Tesla před nedávnem uvolnila pouze pro vybrané majitele. Nyní jedno z vozidel, které využívá právě nejnovější beta verzi Autopilota natočilo, jak Autopilot pohotově zareagoval na překážku před sebou. Konkrétně se jednalo o srnku, které nejspíše svým manévrem zachránil život. Řidič, který ve vozidle seděl nebyl řidič, ale spíše pasažér, jelikož v této situaci vůbec nezasáhnul. Tento manévr pouze utvrdil informaci od Tesly, která o Autopilotovi říká, že je lepší než řidič, což má ve většině případech pravdu.

Vozidlo jelo po mokré vozovce se sněhem v rychlosti 50 km/h, když se před ním zjevila srnka, což je ve většině zemích naprosto běžné. Autopilot okamžitě zareagoval a provedl potřebný manévr, čímž zachránil srnce život. Vozidlo jedoucí na Autopilota začalo nejprve brzdit a současné také upravilo trajektorii, jelikož srnka šla zleva doprava. Srce se obloukem vyhnul a vozidlo mohla pokračovat dále, což se stalo i u srnky.

Po proveden tohoto manévru vozidlo pokračovalo dále v cestě, kde se ještě jednou setkalo se zvěří, která přecházela přes vozovku. Naštěstí v této situaci již Autopilot nepotřeboval reagovat, ale celou situaci určitě sledoval a byl schopný zasáhnout.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *