Nově bude Powerwall umět komunikovat s vozy Tesla

Společnost Tesla vydala novou funkci, která umožní majitelům Tesel nabíjet svá auta  i během, výpadku, nabíjení během výpadku bude fungovat pomocí Powerwallu, který Tesla nabízí.


Majitelé Tesel, kteří si do své domácnosti dokoupili i externí baterie/Powerwall mohli již nabíjet své auto i během výpadku, ale fungovalo to jako klasické zatížení domácnosti.

Powerwall díky nově přidané funkci komunikuje již s vozem Tesla a je tak schopný vyvážit dobíjení auta a odběru energie domácnosti.

Powerwall se nyní při výpadku napájení koordinuje s vozidly Tesla, aby mohl auto nabít, aniž by překročil energetické možnosti daného Powerwallu. Powerwall reaguje na energetické potřeby vašeho domu a zpomalí nebo zastaví nabíjení vašeho vozidla, takže vaše domácí spotřebiče budou napájeny. Během výpadku napájení bude vaše vozidlo Tesla nabíjeno z Powerwallu. Udržujte své vozidlo připojené, dokud svítí slunce, a přebytečné solární nabíjení vozidla. Nabíjení se zastaví, když uložená energie Powerwallu klesne pod nastavený práh, který se dá nastavit v mobilní aplikaci.

Tesla se snaží za poslední rok přidat další funkce do Powerwallu, aby byl v případě výpadku využitý na maximum. Nové funkce do Powerwallu přidává Tesla stejně jako do aut, tedy pomocí aktualizace softwaru.

Minulý rok Tesla vydala rozšířenější možnost sledování vyrobené energie a následné ukládání do Powerwallu.

Bohužel není v České republice Powerwall v prodeji. My doufáme, že se to brzy změní.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *