Nová továrna pro stavbu Cybertrucků bude v Texasu

Tesla pravděpodobně vybere Austin v Texasu jako místo pro příští Cybertruck Gigafactory, ale to neznamená, že budou odmítat nabídky z jiných regionů, které o ně soupeří.


První zpráva, kterou uvedl Electrek, a později potvrzená Teslouczech, je, že Texas je městem, které se stane domovem další továrny společnosti v USA.
Elektrická automobilka vedená Elon Musk hledala od začátku letošního roku pozemky na okraji Austinu a v nedalekém Tayloru. Přestože nebyly zaznamenány žádné záznamy o prodeji nemovitostí, které by odkazovaly zpět na společnost Tesla nebo na subjekt ve spojení se společností, zdroje společnosti Teslaczech říkají, že společnost zvažuje pořízení několika velkých pozemků v blízkosti průmyslových zón v Tayloru.
Nápovědy, že Tesla uvažuje o Texasu jako o místě svého příštího amerického gigafactory, rostly v únoru, když generální ředitel Elon Musk odeslal hlášení, které dráždilo otázku „Giga Texas?“
Musk později potvrdil, že v březnu bude Cybertruck Gigafactory umístěna blíže k východnímu pobřeží než v Kalifornii.
Minulý týden společnost vedla rozhovory s politiky ve státě Lone Star, jak potvrdil guvernér Texasu Greg Abbott:

„Je to pravda,“ řekl Abbott přes Twitter. „Texas je pro Teslu perfektní.“
„Měl jsem příležitost promluvit si s Elonem Muskem a on se opravdu zajímal o Texas a byl opravdu frustrovaný Kalifornií.“ Musíme jen počkat a uvidíme, jak se věci odehrají, “řekl guvernér Texasu v rozhovoru s místní televizní stanicí.

Jiná města v Texasu, jako Fort Worth a Houston, také uvítala Teslu tím, že navrhla, aby se do jejich regionu dostala výroba automobilů. Houston uvedl, že Musk mohl konsolidovat operace Tesla a SpaceX ve svém městě, tvrdí starosta Sylvester Turner:

„Když pokračujeme v našem průmyslovém vývoji, vyzývám vás, abyste v našem příběhu hráli vedoucí roli.“ Jako jediný trh, který dokáže okamžitě splnit výrobní potřeby Tesla a SpaceX, nabízí Houston jediné řešení pro vaše operace, “napsal Turner. „Houston nabízí široký inovativní ekosystém, ve kterém pokrytí průmyslových odvětví řeší největší světové výzvy v oblasti energetiky, výroby, logistiky a vesmíru.“

Příští Tesla ve střední Americe bude zaměřena na masovou výrobu nadcházejícího Cybertrucku a na  Model Y. Společnost také zvažuje další centrální polohu v USA, která je 450 mil severně od Austinu: Tusla, Oklahoma. Nedávno státní zástupce Ryan Martinez a guvernér Kevin Stitt pozval Teslu, aby se přišla do státu podívat.

„Oklahoma je skvělé místo pro podnikání.“ Máme nízké daňové základy, nízké životní náklady, velké pobídky a služby a dostatek prostoru pro vybudování výrobního ředitelství a umístění všech vašich lidí, “řekl Martinez.

Texas se zdá být favoritem, nicméně převážně venkovské oblasti Tulsy se také považují za region pro své výrobní zařízení. Vzhledem k tomu, že ekonomická aktivita je zasažena pandemií, potřebují místní vlády ekonomický rozmach, který pomůže  najít to pravé místo.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *