Nová technologie baterií již nyní v Tesla Semi?

Nejnovější zmínka o MegaChargeru naznačuje příchod nové technologie baterií do Tesla Semi!


Možná, že to předpovídá práce Tesly na jejím „roadrunnerském projektu“ a bateriové technologii s životností až milion kilometrů. Tesla Semi byl představen v roce 2017, a od té doby vzniklo několik videí, která ho zachycují v běžném provozu. Jedna z hlavních otázek byla směřována k nabíjení tohoto velkého plně elektrického tahače. Je nám asi všem jasné, že jeden Supercharger stačit nebude.

Tesla musela vyvinout speciální nastavení, které umožňuje nabíjet z více stojanů Supercharger současně. Lidé již dokonce zahlédli, jak Semi nabíjí z pěti stojanů naráz.

S tím musí zcela jistě souviset obrovská kapacita jeho akumulátorů. Je ale jasné, že Tesla nemůže tento princip praktikovat i nadále. Plánuje vybudovat síť tzv. Megachargerů pouze pro Semi, ale protože se vozidlo ještě nevyrábí ani nedodává zákazníkům, nemá smysl tuto síť nyní budovat.

Elon Musk nedávno zaslal svým zaměstnancům email s informací, že je čas Semi začít sériově vyrábět, a také zjistit situaci týkající se nabíjení.

Nedávné pozorování veřejnosti odhalilo, že tahač nyní používá pouze dva stojany Supercharger ke svému dobíjení. Zajímavější je to, že se jedná o dva Superchargery V2 o výkonu 150 kW, nikoliv o výkonnější jednotky V3.

Jak můžete vidět, jednalo se o červené Tesla Semi, které budou dodávány na konci čtvrtletí. Spatřeny byly u Superchargeru v Rocklinu v Kalifornii.

 

Používá Tesla již nyní zmiňované revoluční baterie ve svém tahači? Souvisí to s projektem Roadrunner? Jaká je situace ohledně Maxwellu a Hibaru? Mnoho otázek je zatím nezodpovězených. Doufejme, že se dozvíme mnohem více na Battery Investor Day již v září.

 

Váš tým 

Zdroj: www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *