Nová Gigafactory v Texasu roste neuvěřitelným tempem

Stavba nové Gigafactory v Texasu postupuje neskutečnou rychlostí. Ještě před oficiální potvrzení výstavby již začaly přípravné práce a rozsáhlém komplexu nové Gigafactory. První práce začali přibližně měsíc od Q2 2020 a nyní Tesla začala s výstavbou prvních pilířů.


Fanoušci Tesly zpozorovali výstavbu prvních pilířů tento víkend. Pilíře stavební tým zvedla pomocí jeřábu Liebherr LRB 125. Kromě stavby pilířů je po celém komplexu rozmístěno několik nákladních vozidel. Tesla se snaží postavit novou Gigafactory, takže posílá vozidla i do bažinaté oblasti.

Stavební tým odvádí neskutečnou práci a vypadá to, že se nyní připravuje i na pokládku dlažby, zatímco jiné stroje připravují terén pro další výstavbu. Tesla při výstavbě této Gigafactory ukazuje mnohem větší tempo než při výstavbě Giga Šanghaj či při současné výstavbě Giga Berlín.

Ze všech záběru vychází jediné. Tesla chce dodržet termín výroby Cybertrucku, který stanovila. Na záběrech můžeme vidět mnohem rychlejší tempo než tomu je u Giga Berlín, kterou Tesla staví s prefabrikovaných částí, takže výstavba je také rychlá. Pokud Tesla dosud nastavené tempo u výstavby Gigafactory v Texasu udrží, tak se bude jednat o nejrychleji vystavěnou továrnu Tesla.

Kromě rychlého tempa výstavby se možná bude jednat o velmi pozoruhodnou továrnu. Tesla novu Gigafactory v Texasu, totiž staví v komplexu o rozloze 2000 hektarů a dle slov Tesly se má jednat o ohromující továrnu. Dle slov generálního ředitele Elona Musk má být nová Gigafactory v Texasu částečně přístupná veřejnosti, takže se můžeme těšit na prohlídky či se možná budeme moci podílet na některé části výrobu vozů Tesla. Musk dále řekl, že nová Gigafactory bude velmi ekologická, jelikož hned vedle je řeka Colorado, takže můžeme očekávat turistickou či cyklistickou stezku, stromy a zpěv ptáčků…

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *