Nová generace Superchargerů by měla zvládat nabíjet výkonem až 350 kW

Americká automobilka Tesla si myslí, že pro nabíjení osobních vozů stačí výkon 350 kW. V současné době Tesla provozuje rychlodobíjecí stanice Superchargery, které mají maximální výkon až 250 kW. Tyto Superchargery jsou označeny jako V3, ale již brzy nám Tesla představí Superchargery V4, které nejspíše budou mít výkon až 350 kW.


V současné době Tesla, ale i jiné automobilky a společnosti třetích stran pracují na zvýšení výkonu svých dobíjecích stanic. Tesla, ale říká, že maximální výkon, který je potřeba pro dobití osobních vozů je maximálně 350 kW. Právě maximální dobíjecí výkon má Model 3, který je považován za nejprodávanější vůz od Tesly. V Evropě v současné době existují dobíjecí stanice Ionity, které zvládají nabíjet maximálním výkonem až 350 kW, takže je otázkou času, kdy stejným výkonem budou nabíjet i Superchargery.

Pokrok Superchargerů nelze zastavit!

První a druhá generace Superchargerů zvládala nabíjet vozy Tesla maximální výkonem až 150 kW, což v té době bylo dostačující. S příchodem Modelu 3 přišla později i nová generace Superchargerů V3, která zvládá nabíjet vozy Tesla výkonem až 250 kW. Čtvrtá generace Superchargerů by měla mít maximální výkon až 350 kW, což je zároveň maximální výkon, který Model 3 je schopen nabíjet. Tato generace Superchargerů nejspíše přijde až při prvních dodávkách elektrického pickupu Cybertrucku, na který se Tesla nyní zaměřuje.

Vyvíjí Tesla novou generaci Superchargerů?

Během konference finančních výsledků automobilky za třetí čtvrtletí 2020 uvedl Jerome Guillen, že tým Tesly pokračuje ve vývoji elektrického tahače Semi. Nyní se tým zaměřuje na vývoj Megachargerů, přičemž si uvědomil, že maximální výkon, který je vhodný pro nabíjení osobních vozů je 350 kW, ovšem pro elektrický tahač Semi tento výkon nebude stačit. Je pravděpodobně, že příští generace Superchargerů V4 bude zvládat nabíjet vozy Tesla výkonem až 350 kW, zatím se jedná o neoficiální informaci.

Vyšší výkon nebude vyžadovat pouze elektrický tahač Semi, ale také Cybertruck či Model S Plaid. Právě tyto vozy by měly mít velkokapacitní baterie, které zvládnou nabíjení vysokým výkonem. Důležité je říci, že maximální výkon, například 350 kW jsou schopny elektromobily udržet pouze v hlavní nabíjecí špičce, která trvá pouze chvíli, nikoliv celé dobíjení. Nabíjení vysokým výkonem velmi často není pro baterie dobré, jelikož při nabíjením vysoký výkonem ztrácí baterie na životnosti, takže je pro ní nejlepší nabíjení například v noci z domácí zásuvky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *