Nová beta verze Autopilota předvádí při jízdě zajímavé triky

Americká automobilka Tesla před pár týdny vydala novou verzi Autopilota, kterou v současné době poskytla pouze řidičům, kteří mají čistý jízdní rejstřík.  Nové videozáznamy dokonce ukazují, že nová verze Autopilota již zcela napodobuje řidiče, ukazujete to sklopení bočních zrcátek při jízdě v úzkých uličkách.


Jeden z vybraných uživatelů nové verze Autopilota zachytil trik s bočními zrcátky přímo v akci a to při jízdě v úzké uličce. Majitel se společně se svým Modelem 3 a beta verzí Autopilota ocitl v úzké uličce, kterou potřeboval projet, aby mohl pokračovat v cestě. Model 3 při vjezdu do uličky okamžitě sklopil boční zrcátka, aby získal více prostoru. Jakmile Model 3 objel kamion a získal více prostoru, tak zrcátka opět vyklopil.

Využití této funkce

Tuto funkci by mohli ocenit nový řidiči, kteří ještě se svým vozem nemají takový odhad, jak zkušení řidiči. Udržování rychlosti a vzdálenosti v případě, kdy vedle vás jsou na jedné straně vozidla a na druhé kamion může být chvílemi velmi obtížné a proto se nová funkce určitě hodí. Nová funkce Autopilota nemusí být užitečná pouze na dálnicích, ale i v městských uličkách, kde v centrech většinou bývá opravdu málo místa.  Nová funkce by se mohla hodit i na dálnicích v ČR, jelikož zde máme stále objížďky, kde v úzkém jízdním pruhu můžeme potkat i kamion.

Schopnost Full Self-Driving beta zvládnout úzké silnice a stísněné prostory je dobrým předpokladem pro celosvětové zavedení asistenčního systému automobilky Tesla. Místa, jako jsou obytné oblasti Spojeného království, hongkongské ulice uvnitř města a budoucí trhy jako Indie, mají tendenci mít užší silnice než Spojené státy, takže mít systém FSD, který zvládne sklopit zrcátka během jízdy v úzkých prostorech by bylo dobré.

Kromě sklopení zrcátka se umí Autopilot vyhnout i překážkám, což také velmi usnadní jízdu. Autopilot se umí vyhnout i letící pneumatice například z druhého pruhu přes svodidla, což by málokterý řidič postřehl. Autopilot neustále snímá okolí a vyhodnocuje překážky a v případě zjištění překážky je schopný okamžitě reagovat a překážce se vyhnout.

Kdy se můžeme těšit na novou verzi Autopilota?

Nejnovější verze Autopilota již dle nejnovějších videozáznamů opravdu k jízdě nepotřebuje řidiče. Nyní je otázkou času, kdy nová beta verze Autopilota přijde ke všem majitelům vozů Tesla. V budoucnu by se mohlo stát, že z vozů Tesla zmizí volant či brzdový a plynový pedál. Vypadá to, že Muskův plán s Robotaxi se již brzy naplní, jelikož Tesla chce tuto beta verzi Autopilota pro všechny majitele vozů Tesla spustit již koncem letošního roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *