NHTSA vyšetřuje Modely S a Modely X exportované do Číny

Tesla nyní čelí kontrole NHTSA s novým předběžným hodnocením potenciálních poruch zavěšení u vozidel Model S a Model X vyrobených v letech 2015 až 2017. Nové vyšetřování přichází poté, co Tesla zahájila stahování vozidel z prodeje v Číně, ale výrobce automobilů tvrdí, že neexistuje žádná závada a Čína vynucuje zbytečné stažení.


Začátkem tohoto měsíce jsme informovali o tom, že Tesla stahuje téměř 30 000 vozidel Model S a Model X, která byla dodána do Číny kvůli údajnému problému s pozastavením.

Stahování se týkalo pouze vozidel Model S a Model X exportovaných do Číny v letech 2013 až 2017, přestože tato vozidla byla vyrobena v USA, a Tesla použila stejné zavěšení jako u všech ostatních Modelů S a X vyrobené během v tomto období.

Tesla nesouhlasí s čínskými úřady ohledně nutnosti svolání těchto vozidel a tvrdí, že nejde o závadu. Automobilka uvedla, že k dané chybě došlo u méně než 0,05% vozidel mimo Čínu a asi 0,1% vozidel v Číně.

Oznámení NHTSA

Americká dopravní agentura, která dohlíží na automobilový průmysl, oznámila, že zahájila nové předběžné hodnocení údajné vady, která by mohla ovlivnit 114 761 vozidel Tesla Model S a Model X v USA vyrobených v letech 2015 až 2017:

„Úřad pro vyšetřování defektů NHTSA (ODI) obdržel 43 stížností na selhání levého nebo pravého předního zavěšení předních ramen ve vozidlech Tesla modelového roku (MY) 2015 až 2017 Model S a MY 2016 až 2017 Model X. Třicet dva (32) stížností se týkalo poruch, ke kterým došlo během parkovacích manévrů při nízké rychlosti (např. Couvání z příjezdové cesty nebo parkovací místo při rychlosti nižší než 10 mph).“

„Za jízdy došlo k jedenácti (11) událostem (např. K událostem na silnicích při rychlosti nad 10 mph), včetně čtyř při rychlostech na dálnici. Zdá se, že stížnosti naznačují vzestupný trend, přičemž za poslední dva roky bylo přijato 34 stížností a za poslední tři měsíce byly hlášeny tři incidenty při rychlostech dálnice. Kromě toho společnost ODI identifikovala osm stížností, které mohou zahrnovat selhání přední spojky, ale nebyly potvrzeny záznamy o opravách nebo fotografiemi. Potenciální selhání přední spojnice byla hlášena za poslední dva roky a zahrnují dvě nehody, ke kterým došlo při řízení. “

Zajímavé je, že v roce 2016 údajně NHTSA vyšetřovala velmi podobně popsanou údajnou vadu Modelu S poté, co byla agentuře podána několik stížností, ačkoli mnoho z nich způsobili majitelé vozů, kteří s vozy zacházeli nenormálním způsobem.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *