Němečtí vládní úředníci si nyní mohou vybrat jako firemní vozidlo Teslu!

Není žádným překvapením, že německá vláda má exkluzivní seznam automobilů, které si úředníci mohou vybrat jako služební vozidla. Podle německé publikace Bild jsou schváleny pouze čtyři společnosti: Audi, BMW, Daimler / Mercedes a Volkswagen. To dává velký smysl, protože se jedná o velké čtyři německé automobilky.


S nástupem společnosti Tesla se záměrem postavit v Berlíně další továrnu na výrobu automobilů – Gigafactory 4 – se časy mění. Očekává se, že společnost Gigafactory Berlin zahájí výrobu do července 2021 a jejím cílem je vyrábět 150 000 vozidel ročně během počáteční fáze a v budoucnu nakonec zvýšit výrobu na 500 000 kusů ročně. Očekává se také, že automobilka Tesla vytvoří přibližně 8 000 nových pracovních míst, z nichž budou mít prospěch mladí pracovníci v Německu a okolních zemích.
Podle Teslarati neshromažďované informace nesouvisejí s konkrétním vozidlem Tesla nebo vozidly, která jsou nyní schválena pro vládní účely, ale zdá se, že naznačují pouze jedno… Tesla je auto, které si můžou úředníci nově pronajmout za 11 623 eur na rok.
Vládní sekretářka Sabine Smentek řekla:

„Pokud není možné, aby němečtí výrobci vyráběli elektrická vozidla s klimatizací, zahrneme do seznamu zahraniční značky.“

Beate Stoffers již Teslu ale vlastní. Na otázku, proč si auto vybrala odpověděla:

„Podíval jsem se na hodnoty CO2 u Tesly, když jsem to viděla, začala jsem společnost podporovat a vybrala si jejich auto.

Tesla in city

Vládní úředníci dostávají dvě hodiny na vyzkoušení různých aut na seznamu, než se rozhodnou, které auto si na rok pronajmout. Auta mohou používat pro soukromé účely, ale musí sledovat najeté kilometry.
To vše jen ukazuje, že německá vláda si je dobře vědoma skutečnosti, že její „domácí“ výrobci automobilů ještě nemohou Teslu nějakým způsobem technologicky dohnat. Na základě informací a okolností si můžeme jen představit, že úředníci jsou nesmírně nadšeni, když se automobilka Tesla připojí k jejich elitnímu seznamu „německých“ automobilek.

Váš tým 

Zdroj https://insideevs.com/

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *