Největší Tesla V3 Supercharger v Evropě bude postaven v německém Hildenu.

Na konci ledna vědec Tim Dodd, který je obecně známý a milovaný obsahem, který vytváří na svém kanálu YouTube Everyday Astronaut, odpověděl na tweet někoho jiného o V3 Supercharging a řekl:

“ Pokud se z většiny nových nabíjecích stanic stane V3, mění se to hra. Doufám, že se uvidím stále více a víc, protože to opravdu přináší neuvěřitelný zážitek z nabíjení.“

Netrvalo dlouho, než generální ředitel Tesla Elon Musk oznámil, že „nasazení superchargeru V3 se letos výrazně zrychlí“ – a myslel to vážně.

Jen několik dní po původním tweetu Muska bylo známo, že společnost Tesla postaví svou dosud největší supercharger stanici v Evropě v německém Hildenu, přičemž všech 40 stánků budou superchargry V3. Hilden se nachází v blízkosti okresů Beneluxu – a hned vedle obrovské dálniční křižovatky, což z něj činí pohodlnou zastávku pro lidi cestující za do Nizozemska, Německa, Belgie, Lucemburska a možná i Francie.  V3 nabízí nabíjecí rychlosti až 250 kW – ve srovnání s dřívějšími stanicemi Tesla V2, které dokázaly dodat pouze 150 kW, je to další obrovské zlepšení v nabití. A protože stanice V3 nesdílejí energii jako ostatní nabíjecí stanice Tesla, říká Tesla, že – v kombinaci s vyšším výkonem – očekávají, že průměrná doba nabíjení klesne na přibližně 15 minut.

V minulosti společnost také uvedla, že Superchargers V3 budou moci obsluhovat více než dvakrát tolik vozidel denně než nabíječky V2, což má za následek, že investice, které dělají do sítě, se budou s každou rozmístěnou stanicí V3 výrazně rozšiřovat. S prodejem modelu 3, zejména v Nizozemsku, a modelem Y na cestě, nová stanice v německém Hildenu jistě přiláká mnoho zákazníků. Díky své jedinečné poloze by to mohlo u některých lidí dokonce zkrátit dobu cestování, protože Hilden je možná blíže k cíli, než jiné stanice Supercharger v  Moers.
Mezitím 14. února přidá společnost Tesla v Hildenu 16 mobilních superchargerů na podporu rostoucí poptávky po nabíjecích stanicích po rekordních dodávkách ve Q3 a Q4 2019.  Kromě toho provozovatel nabíjecí stanice Fastned také buduje své největší nabíjecí zařízení v Evropě přímo vedle plánované stanice Tesla V3 Supercharger, kde najdete asi 20 rychlých nabíjecích bodů, z nichž každý dodává výkon 350 kW. Přestože Fastned nestanovil konkrétní časový rámec, očekává se, že stanice bude v provozu v určitém okamžiku koncem tohoto roku.

Váš tým 

Zdroj  www.teslamanian.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *