Největší Tesla Supercharger v EU Oberhonnefeld Německo

Společně s naším fanouškem a youtuberem Tesláčkem jsme si pro vás připravili krátkou reportáž o největším Superchargeru v kontinentální Evropě. Tesla se tento Supercharger rozhodla nečekaně rozšíří a přistavěla zde několik desítek stojanů V3.


Jeden z našich fanoušků natočil společně s youtuberem Tesláčkem reportáž o největším Superchargeru v kontinentální Evropě. Tento obří Supercharger se nachází v Německu, konkrétně v Oberhonnefeld. Donedávna zde bylo pouze dvacet stojanů druhé generace. Stojan druhé generace zvládne nabíjet vozidlo maximálním výkonem až 150 kW.

Nyní se Tesla rozhodla tento Supercharger rozšířit a vybudovala zde dalších dvacet stojanů, tentokrát třetí generace. Stojan této generace je schopný nabíjet vozidlo výkonem až 250 KW, což podporuje například Model 3.

V současné době se zde nachází 40 stojanů. Jedná se o největší Supercharger v kontinentální Evropě. Větší Superchargery se nachází dle našich informací pouze v Norsku, kde jsou elektromobily Tesla velmi populární. My doufáme, že i takovéhoto Superchargeru se dočkáme třeba i v České republice.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *