Nastal čas zníčit Amazon, prohlásil Elon Musk, proč?

Elon Musk se opět pustil do Jeffa Bezose. Oba velikáni mezi sebou soutěží dlouhá léta, přičemž jejich nejvýraznějšími projekty jsou konkurenční společnosti SpaceX a Blue Origin zaměřené na lety a průzkum vesmíru.


V nejnovějším konfliktu, který se mezi Muskem a společností Amazon objevil na sociální síti Twitter, kritizuje šéf Tesly přístup obchodního giganta k distribuci nové knihy bývalého novináře The New York Times Alexa Berensona.

Ten napsal knihu s názvem Unreported Truths about COVID-19 and Lockdowns: Part 1: Introduction and Death Counts and Estimates, v níž se prý na základě vládních dokumentů a vědeckých výzkumů zamýšlí nad tím, zda a do jaké míry měla izolace smysl.

Amazon mu ale e-mailem odpověděl, že knihu do prodeje nezařadí, protože situace kolem koronaviru se rychle vyvíjí a informace v knize nemusí korespondovat s realitou. Berenson sdílel screenshot e-mailu na Twitteru, kde se k situaci vyjádřil právě Musk.

V komentáři řekl, že rozhodnutí Jeffa Bezose je šílené. Později dodal, že nastal čas rozložit společnost Amazon, protože její monopolní postavení na trhu je nesprávné. Co se bude dít dál?

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.thehill.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *