Na Superchargerech můžete dobít i ID.3 od Volkswagenu

Majitelé elektromobilů jiných než Tesla byli překvapeni, když zjistili, že mohou zdarma nabíjet na nových Superchargerech V3 v Evropě, kde Tesla nyní používá běžný standard CCS, který má většina nových elektromobilů i od jiných značek.


S uvedením Modelu 3 na evropský trh přišla i změna nabíjecích konektorů na většině Superchargerů v Evropě, které přešli z mennekesu na v dnešní době již standard CCS.

I přesto, že vozy Tesla mají stejný konektor jak ostatní elektromobily na trhu, tak to neznamená, že vozy od jiných automobilek mohou nabíjet na Superchargerech, které si Tesla vystavěla především pro své vozy.

Když chcete nabíjet vůz Tesla na Superchargerech, tak po zastrčení nabíjecího konektoru do vozidla, komunikuje vozidlo se Superchargerem. Po chvíli se vozidlo se Superchargerem „spáruje“ a může nabíjet. Supercharger, totiž vždy nejdříve hledá účet daného majitele vozu.

Dle nejnovějších informací a záběrů je vidět, že i ostatní elektromobily od jiných automobilek s konektorem CCS mohou nabíjet na Superchargerech, které jsou nyní určeny pro vozy Tesla.


Na Superchargerech od automobilky Tesla je nyní možné nabíjet vozy:

VW e-Golf

VW ID.3

BMW i3

Opel Ampera-e (Chevy Bolt EV)

Hyundai Kona Electric

Hyundai IONIQ Electric

Renault Zoe

Porsche Taycan


Je pravděpodobné, že se jedná pouze o chybu v systému, který Tesla používá pro propojení se Superchargery. Je totiž nemožné, aby se nabíjení zahájilo bez propojení vozidla s účtem. Na internetu se nyní objevují videa, jak elektromobil od jiné automobilky než je Tesla nabíjí na Superchargerech třetí generace. V systému Superchargerů může být chyba, které si do teď nikdo nevšimnul nebo celý systém mohl být hacknut, jak se již stalo u vozů Tesla.

V minulosti již generální ředitel automobilky Tesla několikrát řekl, že do budoucna uvažuje o zpřístupnění Superchargerů i jiným výrobcům. Není jasné, kdy a za jakých podmínek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *