Muskovi se nelíbí medialiazce akce Tesla Battery Day

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk oznámil, že je zklamaný z medializace akce Tesla Battery Day, která se uskutečnila začátkem minulého týdne. Musk je z celé medializace doslova smutný a je přesvědčený, že si celé akce zaslouží obdivu, jelikož baterie, které zde Musk společně s americkou automobilka Tesal představil jsou opravdu revoluční. Navíc tyto bateriové články jsou vůbec prvními články, které si bude Tesla sama vyrábět.


Musk se k celé akci Tesla Battery Day vyjádřil v podcastu Kara Swisher, kde si Musk postěžoval ohledně medializace celé akce. Většina zpráv, které se týkaly akce Tesla Battery Day byly většinou smutné a fanoušci byli všeobecně z akce zklamány.

Dle našeho názoru na to mají svůj důvod, jelikož Tesla nepředstavila nový vůz, ale pouze součástku do svých vozů. Právě nový bateriový článek, který Tesla představila e dle nás značně řešit až v době, kdy ho Tesla opravdu implementuje do svých vozidel.

Musk v podcastu uvedl, že se sám nepokoušel lidi přesvědčit, že celá akce měla veliký smysl a není dobré jí pomlouvat.

Většina lidí totiž netuší, jak je složitá výroba bateriového článku a jakou práci tesal odvedla než se dostala k produktu, který ukázala na akci Tesla Battery Day. Jelikož si Tesla bude nové bateriové články vyrábět sama, tak zlevní i samotný bateriový článek, čímž může v budoucnu zlevnit i své vozy. Musk před nedávnem uvedl, že nový elektromobil od Tesla bude stát 25 000 dolarů, ale nebude levnějším něž Model 3, což znamená, že Tesla bude muset Modle 3 výrazně zlevnit.

Musk v poslední době snaží zapracovat na výrobě vozů Tesla. V současné době Tesla staví dvě Gigafactory. V Evropě staví Tesla svojí první Gigafactory, kde bude především vyrábět model Y. Tato Gigafactory bude výjimečná, jelikož bude mít moderní lakovnu, která zvýší kvalitu vozů Tesla. Navíc bude tato Gigafactory disponovat osmi lisy, které se nyní pyšní největšími lisy na světě. Tesla má v továrně Fremont nyní jeden obří lis.

Uvidíme, jak se celá medializace kolem akce Tesla Battery Day skončí, ale za náš tým byla celá akce velmi povedená. Jako třešničku na dortu celé akce bereme to, že Tesla oficiálně představila Model S Plaid, který překonal elektromobil Lucid Air na dráze Laguna Seca.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *