Muskova strategie funguje i v Číně!

Viceprezidentka pro vnější záležitosti Tesla Giga Šanghaj Grace Tao sdílela výsledky poměrně zajímavého průzkumu, který ukázal, že marketingová strategie Elona Muska „z úst do úst“ je efektivní i v Číně. Průzkumu se zúčastnilo téměř 1 000 majitelů automobilů a více než 90% účastníků uvedlo, že by doporučili koupit Teslu svým přátelům.


„Doufám, že více majitelů automobilů může sdílet kousky svého používání automobilů a pomoci více lidem porozumět Tesle. Dík!“, řekla Grace Tao ve svém příspěvku Weibo o výsledcích průzkumu.

Generální ředitel americké automobilky Tesla Elon Musk vždy upřednostňoval marketingovou strategii „z úst do úst/očí“ před obvyklými reklamami. Dosud byla efektivní, včetně vozidel vyrobených v Tesla Giga Šanghaj.

Tesla vyrobila v prvním čtvrtletí letošního roku více než 180 000 vozidel a dodala téměř 185 000 automobilů, což ve srovnání s Q1 2020 představuje výrazný růst. Giga Šanghaj pravděpodobně významně přispěla k působivým číslům automobilky Tesla.

„Rychle zvyšujeme naši výrobní kapacitu na nejvyšší stupeň,“ poznamenala Tesla China.

Uvidíme, jak se prodej vozů Tesla v Číně bude stupňovat v následujících letech. Po představení Modelu Y v Číně zaznamenala Tesla obrovský nárůst objednávek a dodávky Modelu Y se v Číně ihned do několik měsíců posunuly. Čínský trh je jeden z největších trhů na světě, takže se zde Tesle bude i v následujících měsících či letech dařit.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *