Musk znovu prosazuje uhlíkovou daň

Elon Musk je již dlouho zastáncem uhlíkové daně, která ukládá poplatek za uhlíkové emise. Uhlíkovou daň lze zavést několika způsoby, například přímými náklady pro průmyslová odvětví na základě jejich celkových emisí uhlíku nebo daní z produktů spalujících fosilní paliva. Pro generálního ředitele automobilky Tesla má uhlíková daň jednoduše smysl a to je něco, co Musk adresoval nové americké administrativě.


Mezi kritické programy Bidenovy administrativy patří její přijetí udržitelných řešení, o čemž svědčí její iniciativa na přechod vládního vozového parku na elektromobily, stejně jako oživení daňového úvěru na nákupy elektromobilů. Podle Elona Muska však Bidenova administrativa ve skutečnosti připustila, že zavedení uhlíkové daně bude politicky obtížné. To nebylo příliš uklidňující, vzhledem k tomu, že udržitelnost byla jedním z důvodů, proč byl Biden vůbec zvolen.

Musk později poznamenal, že je přesvědčen, že uhlíková daň by účinně vyřešila otázku emisí uhlíku. Generální ředitel poukázal na to, že koncept je dostatečně jednoduchý a rozumný. Iniciativy, které poškozují životní prostředí, by koneckonců měly mít negativní pobídku, zatímco ty, které podporují životní prostředí, musí mít pozitivní pobídku.

Musk dále poznamenal, že pokud bude zavedena uhlíková daň, musí být neregresivní, což jí umožní zabránit ovlivňování lidí s nízkými příjmy. Je také třeba zdůraznit, že Biden není prvním americkým prezidentem, s nímž Musk hovořil o uhlíkové dani. V roce 2017 zprávy naznačovaly, že Musk prosazuje uhlíkovou daň také s Trumpovou administrativou.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *