Musk získává díky akciím více peněz na kolonizaci Marsu

Generální ředitel Elon Musk je jedním z významných akcionářů automobilky Tesla, jelikož vlastní akcie v hodnotě přes 2 miliardy dolarů. Již delší dobu se, ale akcií jednoho dne chystá zbavit.


Elon Musk je známý svými projevy a nápady. Již delší dobu má v hlavně plán, který se týká kolonizace Marsu. Na tento plán chce použít částku, kterou dostane za všechny své akcie Tesly, které na konci chce prodat.

V roce 2018 mu akcionáři navrhli zajímavý plán na kompenzaci akcií. Plán je spojen s významným nárůstem výnosů, upraveným EBI EBITDA a masivním nárůstem tržního ocenění společnosti Tesla.

Po dosažený těchto milníků by každé zvýšení tržního kapitálu Tesly p 50 miliard dolarů by pro Muska znamenalo, že by obdržel 1,69 milionu akcií, které koupil za 350 dolarů.

Tesla.com

Zde jsou hlavní podrobnosti o plánu náhrad:

V květnu Tesla potvrdila, že bylo dosaženo všech milníků pro první tranši kompenzačního plánu Muska, a udělili blok 1,69 milionu, i když je musí CEO ještě uplatnit. S rychlým nárůstem ceny akcií automobilky Tesla však bylo dalších milníků dosaženo již několik měsíců po první tranši. Za aktuální cenu akcií má nová tranše hodnotu téměř 2,1 miliardy dolarů a jelikož nevyužil svou první tranši, má již ze svého současného plánu 4,2 miliardy USD.

Nakonec je dobré říci, že Musk si od automobilky Tesla nebere žádný plat a pracuje „zadarmo“.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *